Ilustrační foto: ods.cz

Ilustrační foto: ods.cz

Domácí

KOMENTÁŘ: Opozice si vzala občany jako rukojmí

Ve čtvrtek byla kvůli nesouhlasu opozičních stran zamítnuta vládní žádost o prodloužení nouzového stavu, který byl zaveden kvůli epidemii koronaviru. Došlo k tomu v situaci, kdy opět narůstají počty nakažených a zatížení zdravotnického systému.

Politika dostala přednost před zdravím

Opoziční strany mají samozřejmě právo na odlišné názory než má vláda. Lze to pochopit v situacích, kdy jde o projednávání standardních zákonů a prosazování myšlenek na správu státu. V krizové situaci, ve které se nejen naše země nachází již rok, by se ale měli všichni lidé, kteří mají vliv na chod tohoto státu spojit a spolupracovat bez ohledu na odlišné názory a zájmy. Zdraví občanů této republiky by mělo být vždy tou nejvyšší prioritou. Bohužel, uplynulý čtvrtek ukázal, kam až je schopna opozice zajít při politickém boji proti současné vládě. Opoziční politici dokázali, že jim vůbec nejde o vytvoření podmínek pro zvládnutí epidemie, ale že jim jde jen a pouze o jejich stranické a osobní zájmy.

Předvolební kampaň

V současné situaci se bohužel začala projevovat kampaň před blížícími se volbami do poslanecké sněmovny na podzim tohoto roku. Bez ohledu na to, že se nacházíme v krizové situaci, již jednotlivé strany začaly bojovat o jejich budoucí voliče. Většina opozice bohužel vsadila nyní na kartu populismu té části společnosti, která volá nezodpovědně po uvolnění restriktivních opatření, která mají chránit hlavně nejohroženější části naší populace, což jsou senioři a chronicky nemocní lidé. V zájmu získání hlasů těchto občanů v podzimních volbách podpořili jejich snahy tím, že zamítli prodloužení nouzového stavu, který jediný umožňoval koordinované přijímání krizových opatření pro celou republiku.

Občané jako rukojmí

Občané této země se tak stali rukojmími nezodpovědné a mocichtivé hrstky opozičních politiků, kteří prokázali, že jim je úplně jedno, kolik lidí zbytečně zemře a nebo onemocní nebezpečným virem jenom proto, že oni nedokázali povýšit zodpovědnost nad jejich zájmy. Chtějí tak ukázat vládu ve špatném světle a přesvědčit voliče, že neumí spravovat tuto zemi. Bohužel ale právě opozice nyní ukázala, že nemá na to, aby převzala po budoucích volbách správu věcí veřejných. Protože vládnout znamená přijímat rozhodnutí ve prospěch většiny občanů a ne prosazovat nezodpovědná a nebezpečná rozhodnutí ve snaze získat větší politický vliv a moc. Nezbývá než doufat, že se tato nebezpečná hra se zdravím občanů obrátí ve svých důsledcích proti jejím strůjcům.

Rudolf Hruboň