Pavel Novotný na sjezdu ODS v roce 2020; Foto: Repro YouTube.com

Pavel Novotný na sjezdu ODS v roce 2020; Foto: Repro YouTube.com

Domácí

KOMENTÁŘ: ODS by měla říct jasné NE Novotného VULGARITÁM

Právník Petr Kolman nechápe, proč dostává starosta městské části Praha-Řeporyje tolik prostoru pro své vyjadřování na úrovni obyvatele nápravného zařízení na Mírově. ODS by se podle něj měla jako konzervativní strana od tohoto řádění svého člena urychleně distancovat. Uvádí se to v jeho komentáři pro portál Parlamentní listy (viz ZDE).

Tolerance vulgarit

“Nepřestává mne udivovat, s jakou arogancí a hlavně vulgaritou vystupuje ve veřejném prostoru starosta Pavel Novotný. Tu nazve někoho zmXXem, jindy čuXXkem, nebo koštětem (argotový výraz pro podřadného vězně poskytující sexuální služby). I mluva proklínaného Miloše Zemana je proti němu jazyk žačky nedělní školy. Avšak ještě více mne fascinuje, jak i jinak soudní a slušní lidé Novotného sprosté chování a vyjadřování tolerují, anebo dokonce omlouvají. Paradoxně mnohdy právě ti, kteří tak rádi kritizovali třeba výše zmíněného Zemana za jeho prohřešky,” uvádí právník.

Pavel Novotný a Petr Fiala (oba ODS); Foto: Profil Petra Fialy na sociální síti

Nedospělé chování

“Každý, kdo kritizuje starostu Novotného, tak je hned zralý ‘na přesdržku’…avšak zatímco on, který vyhrožuje rozbitím huby, nebo dokonce smrtí, kdekomu, tak je jen pro řadu českých lidí ‘upřímný politik’ a nikdo mu přece nemůže bránit ve svobodě projevu. Po pravdě chování pana Novotného mi přijde jako hodně nedospělé, připomíná vykutáleného žáka ZŠ, který rád velice vulgárně nadává žákům z jiné třídy, ale když oni mu taktéž následně řeknou něco od plic, tak si jde stěžovat paní ředitelce (v provedení Novotného – do médií),” pokračuje Kolman.

Pavel Novotný (ODS); Foto: Profil Pavla Novotného na sociální síti

Boj s komunisty?

“Dále pak nutno pozvednout obočí nad Novotného bojem s komunisty. Nalijme si čistého piva, bojovat třicet let po revoluci s diktátory je fakt hrdinství jak sviňa (kterak se říká u nás na Moravě). Nadto vulgární nadávky komunistickým poslancům činí naprosto medvědí službu. Marginální politickou stranu potácející se na prahu volitelnosti spíše paradoxně posilují. Kdyby tento komentář psal Petr Cibulka, tak by možná glosoval, že Novotný je asi agent KGB či GRU, jehož úkolem je pomáhat komunistům,” glosuje dále autor komentáře.

Pavel Novotný (ODS) a Miroslav Kalousek (TOP09); Foto: Účet Pavla Novotného na sociální síti

Vlastní gól ODS

“Nerozumím aktuální zálibě ODS v Pavlu Novotném. Pavel Novotný je všechno možné, jen ne pravicový konzervativní politik. Jeho hlavní síla spočívá v tom, že je opravdu hodně vidět, ale tam jeho pozitiva podle mého názoru v principu končí. Pokud se vedení ODS domnívá, že jim Novotného pseudo-popularita na sociálních sítích pomůže, tak je opravdu naivní. Voliči Pirátů, Zelených či topky sice Řeporyjce olajkují na Facebooku, ale do urny ODS – jako konzervativního kapitalisty nikdy nehodí. Snad si to politolog Fiala v pravý čas uvědomí,” uzavírá svůj komentář právník Petr Kolman.

Pavel Novotný (ODS) s Piráty Jakubem Michálkem a Vojtěchem Pikalem; Foto: Profil Pavla Novotného na sociální síti

Zpracoval Rudolf Hruboň