Vedení ODS; Foto: ods.cz

Vedení ODS; Foto: ods.cz

Domácí

KOMENTÁŘ: Občanští demokraté chtějí destabilizovat zemi

Občanská demokratická strana svou výzvou k demisi vlády v době vrcholící koronavirové krize dokázala, že se v honbě za mocí neštítí ničeho. Ani destabilizace země.

Ztráta kontaktu s realitou

Občanští demokraté se už delší dobu stylizují do až fanatických odpůrců současné vlády. I když je to chvílemi už nechutné, ve standardních časech by se to dalo stále zahrnout do povolených metod politického boje. V době největší zdravotní krize, které naše země historicky čelí, by se ale měla politika odložit stranou a všichni by se měli semknout kolem vlády a jejích opatření s cílem zvládnutí epidemie. To by v sobě ale politici této strany museli mít alespoň špetku charakteru.

Svým počínáním, kdy chtějí z obtížné situace nás všech vytřískat politické body, dokázali, že jim nejde o blaho občanů této země, ale jen a pouze o převzetí moci za každou cenu. Že jim jde jen o jejich osobní a skupinové zájmy. Nezbývá než doufat, že si na to lidé vzpomenou při nejbližších volbách a pošlou ODS tam kam patří – na okraj zájmu společnosti.

Rudolf Hruboň