Foto: Repro Česká televize

Foto: Repro Česká televize

Domácí

KOMENTÁŘ: Navzdory krizi média a opozice stále zneužívají situace k politickému boji

Pondělní večerní vysílání zpravodajského kanálu České televize ČT24 opět ve své nahotě ukázalo na zaujatost, neobjektivnost a neprofesionalitu práce redaktorů zpravodajství České televize.

Řezníček poučoval jak ředitel Zeměkoule

Martin Řezníček působil dlouhá léta jako zpravodaj ČT ve Spojených státech, což bohužel negativně poznamenalo jeho myšlení, neboť nyní vše posuzuje z pohledu Ameriky a vše s ní u nás také porovnává. Ministra kultury Lubomíra Zaorálka například neváhal poučovat o to, že v Pentagonu mají připravené scénáře pro případy konfliktů ve světě a v případě potřeby scénář vytáhnou a pouze drobně opraví. Strašně se přitom divil, že česká vláda neměla takový předpřipravený scénář pro koronakrizi. Asi v té Americe úplně zapomněl, že jako Češi jsme národ improvizátorů a že dokážeme nakonec bez přípravy sestavit plán i lepší, než by byl nějaký plán roky vznikající za úplně jiných podmínek.

Výběr hostů do debaty byl tragický

Do debaty o právě vyhlášených opatřeních proti dalšímu šíření koronaviru si Řezníčkova kolegyně pozvala pouze zástupce opozice, čerstvě zvolené senátory Miroslavu Němcovou (ODS), Alenu Šípovou (za Piráty) a Davida Smoljaka (KDU-ČSL). Tito politici namísto toho, aby podpořili přijatá opatření a zvýšili tak ochotu lidí je dodržovat, se pustili do obvyklé bezhlavé a bezbřehé kritiky celé vlády a hlavně Andreje Babiše. Nenechali si uniknout v přímém přenosu možnost utržit i na této velice smutné a čistě zdravotnické záležitosti nějaké politické body. Moderátorka jim svými návodnými otázkami “nadhazovala”, aby oni mohli bez problémů “smečovat”. Žádný zástupce vládních stran nebyl k dispozici, aby mohl vládu obhajovat.

Rudolf Hruboň