Květiny za oběti teroristického útoku v městě Christchurch na Novém Zélandu; Foto: Úřad vlády Nového Zélandu / Wikimedia Commons

Květiny za oběti teroristického útoku v městě Christchurch na Novém Zélandu; Foto: Úřad vlády Nového Zélandu / Wikimedia Commons

Společnost

KOMENTÁŘ: Krvavé plody multikulturalismu

Skutečnými spolupachateli masového vraha ve městě Christchurch nejsou ti, kteří varovali před muslimskou imigrací na Západ, ale ti, kteří na Západě přijali toto pasivní podvolení se, slabost a kulturní sebevraždu a odmítli vidět nevyhnutelné potenciální nebezpečí. Píše se to v článku Gatestone Institutu (viz ZDE).

Zneužitý masakr

Masakr muslimů v novozélandském městě Christchurch, při němž zahynulo na modlitbách několik desítek lidí, je naprosto opovrženíhodný a nelze jej ničím omluvit. Žádné prohlášení zločince a vraha Brentona Tarranta nemůže nikdy ospravedlnit chladnokrevnou vraždu nevinných obětí a to bez ohledu na náboženství, jaké vyznávají. Reakce, které po činu následovaly, byly poznamenány legitimním rozhořčením. Útok byl však také bohužel zneužit k zahájení kampaně, která je jak nebezpečná, tak i zrádná.

Zavedení cenzury

24. března 2019 “hlavní cenzor” Nového Zélandu David Shanks nařídil všem Novozélanďanům, kteří mají k dispozici text Tarrantova manifestu, aby jej zničili. Dodal, že každému, u koho bude na Novém Zélandu v počítači nalezen text Tarrantova manifestu, může hrozit až 10 let vězení. Je nyní ještě vůbec možné svobodně prohlásit, že existuje obrovský rozdíl mezi vyjádřením obav z muslimské imigrace na Západ a spácháním masové vraždy? Je vůbec ještě možné říci, že existuje obrovský rozdíl mezi zpochybňováním islámu a zabíjením muslimů? Nebo že tato fakta ukázala, že imigrace muslimů na Západ s sebou může nést nedozírné důsledky? Nebo že islám nemusí být náboženstvím míru?

Integrace muslimů do západní společnosti nefunguje

Ve všech evropských zemích s velkými muslimskými populacemi se objevily no-go zóny, zvýšila se míra kriminality a vznikly obrovské problémy s integrací muslimů. Poté, co Švédsko otevřelo dveře masové imigraci z muslimských zemí, dostalo se v západním světě na první místo v počtu znásilnění. Smazání vrahova manifestu, popisu jeho myšlenkového vývoje a vzkazů, které zanechal, nebo dokonce zamlčování jeho jména, může zabránit pochopení toho, co jej mohlo dovést k takovému zločinu, a znemožnit společnosti zabránit podobným zločinům v budoucnu. Kriminalizace lidí, kteří mají ve svém počítači nějaký text, činí z držení informací zločin.

Západ je slepý ke skutečné tváři islámu

Zdá se, že celý Západ stále odmítá pozorněji sledovat problémy spojené s masovou muslimskou imigrací. Západ si přeje být slepý k tomu, jaké má islám úmysly, a je odhodlán neuznávat zločiny spáchané na všech kontinentech ve jménu džihádu. Tato popření jdou ruku v ruce s vymazáváním informací, aby bylo možné předstírat, že nikdy neexistovaly; postupným zaváděním stále tvrdší cenzury. Lídři mnoha zemí se rozhodli přijmout politiku multikulturalismu, aby vypadali dobrosrdečně a laskavě, nebo jen proto, aby získali mnoho nových voličských hlasů. Toto však nebylo nijak nadšeně přijato původním obyvatelstvem jejich zemí, a reakce tohoto opomíjeného obyvatelstva je možná hlavním faktorem pro vznik a vzestup nacionalistických hnutí po celé Evropě.

Hrozí nové masakry

Každá společnost má samozřejmě své extremisty a psychopaty, ale pokud bude Západ dále vysílat signály, že násilí a požadavky islámu jsou ve svobodném světě přijatelné, může se v důsledku vybití frustrace veřejnosti stát mnohem více zvěrstev, jako byl masakr ve městě Christchurch. Někdo by mohl namítnout, že muslimové by mohli být také frustrovaní z toho, že jejich víra není v jejich nových domovech přijímána v daleko větším měřítku, ale nikdo je samozřejmě neprosil, aby na Západ přišli, nebo aby si s sebou přinesli útlak, před kterým údajně uprchli. “Riziko, že to všechno nedopadne dobře, je příliš reálné, a nelze jej do nekonečna ignorovat”, uzavírá svůj článek Gatestone Institut.

Redakčně upravil Rudolf Hruboň