Iráčtí uprchlíci; Foto: Generace 21

Iráčtí uprchlíci; Foto: Generace 21

Domácí

KOMENTÁŘ: Iráčtí uprchlíci zasadili úder sluníčkářům

V minulých týdnech jsme byli svědky přesunu několika desítek křesťanských uprchlíků z Iráku, který ve spolupráci s českým státem zajišťoval nadační fond Generace 21.

Zpočátku to vypadalo na dobrý nápad a úspěšný projekt. Pomůžeme válečným uprchlíkům, které si ale předem vybereme a prověříme, abychom naši zemi nevystavovali zbytečným bezpečnostním rizikům.

První přílety uprchlíků k nám byly mediálně velmi sledovány, ale objevily se i první rozpaky. Namísto obvyklého obrazu chudáků, kteří nemají málem co na jídlo jsme viděli dobře oblečené a upravené lidi, kterým na první pohled nic nechybí.

Po prvních náznacích problémů, kdy někteří z imigrantů kritizovali nabízené ubytování slovy o “přemalovaných kravínech” apod., nyní zasadili všem, kteří jim pomáhali, tvrdou ránu svým odmítnutím azylu u nás a požadavkem na možnost odcestovat dále do Německa.

Tato situace je velkým zklamáním pro všechny, kteří se na jejich přesunu do ČR podíleli. Zároveň by měla být také ponaučením pro ty, kteří ještě stále naivně a nezodpovědně podporují přijímání uprchlíků a to dokonce bez ohledu na náboženskou příslušnost.

Napsáno pro Bigbloger.lidovky.cz

Rudolf Hruboň