Ilustrace: Kosmas.cz

Ilustrace: Kosmas.cz

Kultura

KNIHA: Vychází satira „Odhalujeme Putinovy lži“

Pojďte se vysmát bojovníkům proti fake news. V Česku vychází kniha „Odhalujeme Putinovy lži“, která úsměvným způsobem popisuje práci mainstreamových sdělovacích prostředků.

Anotace

„Svět tiskové agentury Fejk ňůs se jeví absurdním, bláznivým a leckdy jen stěží uvěřitelným. Většina z vybraných přibližně 100 domácích i zahraničních zpráv, které jsou součástí této knihy, má svůj reálný základ. Autor pouze pozměnil hlavní aktéry a dovedl celou situaci ještě víc ad absurdum. Nedílnou součástí každé zprávy je osobitý vklad reportérů tiskové agentury Fejk ňůs Jakuba Undy a Anji Al-Shaabatové. Zmiňovaní reportéři svorně bojují za lepší svět, kde nebudou provádět své ‚špinavé rejdy‘ euroskeptici, kritici migrace, tvrdošíjní zastánci klasického rodinného uspořádání a v neposlední řadě ‚agenti Putina’, kteří jsou podle dvou výše zmíněných reportérů doslova všude. Jejich urputnost a snaha čtenáře pobaví nekorektním humorem a snad je i přiměje k zamyšlení.”

Tak zní anotace knihy „Odhalujeme Putinovy lži“ od Josefa Provazníka. Autor zná pozadí českých médií velmi dobře, o tom svědčí nadhled a lehkost, s jakou je kniha napsána. Ta pobaví všechny, kdo není pouhý spotřebitel zpravodajských materiálů mainstreamu, ale přemýšlí o tom, čím nás média krmí.

Již brzy na pultech knihkupectví

​Kniha, kterou vydává nakladatelství Naštvané matky Evy Hrindové, se v brzkých dnech objeví ve všech velkých knihkupectvích. Některé obchody již hlásí zvýšený zájem o lehký pohled na nelehký svět fake news, který nás obklopuje. Kniha taktéž obsahuje trefnou předmluvu, kterou napsal bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl. Na serveru Knihcentrum umožnili svým zákazníkům si knihu předběžně objednat, a to stejné nabídli i knihkupcům. Kniha se z tiskárny dostala k distributorovi teprve v těchto dnech.

Rudolf Hruboň