Některé z uloupených luxusních hodinek; Foto: Policie ČR

Některé z uloupených luxusních hodinek; Foto: Policie ČR

Domácí

LOUPEŽ: Klenotnictví v Teplicích vyloupili zřejmě čtyři Litevci

Ústecká policie ve čtvrtek dopoledne zveřejnila na tiskové konferenci detaily k loupežnému přepadení klenotnictví v Teplicích. Lupiči dopadení za necelých 24 hodin po přepadení jsou zřejmě Litevci. V klenotnictví po spoutání obsluhy ukradli hodinky za téměř sedm milionů korun.

Podezřelí byli posláni do vazby

Lupiči přepadli klenotnictví v pondělí v 10:30, v úterý v 9:20 byli zadrženi v Praze pražskou zásahovou jednotkou. Za loupež se škodou velkého rozsahu v organizované skupině jim hrozí až 15 let vězení. Muže obviněné z loupeže ve věku 32 až 41 let poslal teplický soud do vazby. „Všichni čtyři obvinění byli vzati do vazby z důvodu tzv. vazby útěkové, neboť se jedná o osoby cizí státní příslušnosti, jeden byl navíc vzat i z důvodu vazby předstižné, když bylo zjištěno, že byl v domovském státě již čtrnáctkrát soudně trestán,“ sdělila mluvčí teplického soudu Tereza Šponiarová.

Zřejmě se jednalo o organizovanou skupinu

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že činnost lupičů byla organizovaná. Lupiči ukradli zhruba 60 drahých hodinek značek jako Omega, Breitling a Rado v ceně téměř 7 milionů korun. „Nám se jich při domovní prohlídce podařilo zajistit osm, bohužel o té větší části lupu v současnosti nevíme,“ uvedl náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák. Lupiči jsou zřejmě Litevci, jejich doklady jsou padělané. „Víme, že měli litevské doklady, a my se domníváme, že to Litevci jsou,“ dodal Dvořák. Jeden měl u sebe podle policie maketu střelné zbraně.

Rudolf Hruboň