Kladenský politik Lukáš Hanes (ODS); Foto: odskladno.cz

Kladenský politik Lukáš Hanes (ODS); Foto: odskladno.cz

Domácí

AROGANCE: Kladenský politik za ODS řídil zdrogovaný a s policií nespolupracoval

Kladenský radní za ODS Lukáš Hanes se stal 9. prosince účastníkem dopravní nehody. Po nehodě měl pozitivní test na drogy a odmítl výzvu policie k odběru krve. Hanes se brání tím, že měla být nehoda nafingovaná.

Prezentuje se jako úspěšný podnikatel

Kladenská buňka občanských demokratů prezentuje Hanese na svých stránkách (viz ZDE) jako úspěšného podnikatele a nadějného mladého politika. Pokud by to měla být pravda, otázkou zůstává, proč by takový člověk měl potřebovat užívat drogy.

Bojí se mafie, jeho rodina prý byla sledována

Podle mluvčí kladenské radnice Štěpánky Filipové existují důvodné obavy, že šlo o předem připravenou akci, kdy za nehodou stál člověk spojený se zájmovými skupinami. Zjištění předá vedení Kladna státnímu zastupitelství. Mluvčí také uvedla, že podle svědků byli Lukáš Hanes i jeho rodina údajně delší dobu sledováni.

“Bohužel mám obavy a indicie, že řízené akce proti mojí osobě a současnému vedení města Kladno budou pokračovat. Nechci řešit, kdo za tím stojí, byť se nabízí bývalé vedení radnice a s nimi spojená lobby provozovatelů heren, chci žít na Kladně klidný život. Na žádost lidí, kteří zajišťují moji bezpečnost, v tuto chvíli nemohu poskytnout žádné další informace,” dodal Hanes.

Opozice dovezla “kokainový“ sníh

Představitelé opoziční Volby pro Kladno (VPK) na nařčení z podílu na drogovém skandálu v úterý zareagovali a v časných ranních hodinách nechali na náměstí Svobody přivézt nákladním autem sníh z Krušných hor. Slovo sníh se přitom používá také jako slangový výraz pro kokain. Hromadu doplnili transparenty. Na nich mimo jiné stálo: „Lukáši, tenhle sníh můžeš sjet!“ nebo „Gratulujeme, první radnice s fetujícím radním!“

Předseda VPK a bývalý primátor Milan Volf k tomu uvedl, že je to pravděpodobně první případ v České republice, kdy byl chycen s drogou v těle za volantem čelný představitel statutárního města. „Máme nezvratné informace, že se jednalo o kokain, v množství trvalého uživatele. Indicie o tom, že má Lukáš Hanes problémy s návykovými látkami máme dlouhodobě. Nyní se to ukázalo. Má slova potvrdí i výsledky rozborů,“ je přesvědčen Milan Volf.

Vedení ODS ke skandálu zatím mlčí

Ke drogovému skandálu svého politika se zatím nevyjadřuje celostátní vedení strany s tím, že by si to měla vyřešit jejich kladenská stranická organizace. Teprve pokud nebude záležitost v dohledné době vyřešena, vloží se do ní údajně vedení, uvedl např. poslanec Jan Skopeček v Televizi Barrandov.

Rudolf Hruboň