Šéfredaktor Seznam Zprávy Jakub Unger; Foto: Panektomy, Wikimedia Commons

Šéfredaktor Seznam Zprávy Jakub Unger; Foto: Panektomy, Wikimedia Commons

Domácí

ODHALENÍ: Kdo stojí v pozadí honu na Babiše? “Lovec politiků”!

Na první pohled rozpoutali současnou kampaň proti premiérovi Andreji Babišovi novináři serveru Seznam Zprávy Sabina Slonková a Jiří Kubík. Ve skutečnosti je důležitý ten, kdo stojí v pozadí této kampaně, kdo oběma kryje záda a chrání je, kdo jim poskytuje neomezené finanční prostředky. Tím člověkem je Jakub Unger, ředitel Divize Zpravodajství a TV a člen dozorčí rady společnosti Seznam.cz.

Kdo je Jakub Unger?

V roce 2005 zakládal zpravodajský portál Aktuálně.cz. V roce 2014 začal pracovat ve vydavatelství Mafra, ještě tentýž rok se s firmou Andreje Babiše rozešel a začal se věnovat vlastním projektům. Jím založená firma DeadLineMedia spustila v roce 2015 investigativní web a časopis Neovlivní.cz, který vede Sabina Slonková. V polovině roku 2016 byl osloven společností Seznam.cz, aby vybudoval novou redakci a zpravodajský videoportál. Pilotní servis začala třicetičlenná redakce poskytovat již 4. října 2016 pod hlavičkou Seznam Zprávy, celoplošná Televize Seznam začala vysílat 12. ledna 2018.

“Lovec politiků”

Jakub Unger se sám prezentuje na stránkách serveru Seznam Zprávy jako “Lovec politiků”, neboť veškeré svoje úspěchy uvádí vždy jako “…jehož investigace ukončila kariéru…”. V jeho práci mu tedy evidentně nejde o objektivní informování občanů, jako standardní novinářskou práci, ale o “skalpy” jemu nepohodlných lidí.

Životní partner Sabiny Slonkové

V neposlední řadě je Jakub Unger dlouholetým partnerem své formální podřízené Sabiny Slonkové.

Zdroje: Seznamzpravy.cz, Wikipedia.org

Rudolf Hruboň