Andrej Babiš ml.; Foto: repro Seznamzpravy.cz

Andrej Babiš ml.; Foto: repro Seznamzpravy.cz

Domácí

KAUZA BABIŠ ML.: Novinářský hyenismus Sabiny Slonkové

Od včerejška jsme svědky další fáze mediální kampaně proti Andreji Babišovi v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Novinářka Sabina Slonková a její kolega Jiří Kubík přišli s čistým novinářským hyenismem, když podvodem natočili rozhovor se starším synem Andreje Babiše, který je evidentně psychicky nemocný, což bylo na záznamu patrné. Podle psychiatrů, kteří záznam shlédli, se u něj jedná pravděpodobně o schizofrenii.

Novináři porušili etický kodex

Mimo toho, že zneužívat nemocného člověka je odsouzeníhodné samo o sobě, porušili Sabina Slonková a Jiří Kubík etický kodex Syndikátu novinářů ČR, kde se mimo jiné říká:

Novinář je povinen nepoužívat nepoctivé prostředky k získání informace, fotografie nebo dokumentu nebo využívat k tomu dobré víry kohokoliv.(viz ZDE)

Co je schizofrenie

Schizofrenie je duševní porucha charakteristická selháváním myšlenkových procesů a sníženou schopností vnímat emoce a reagovat na ně. Nejběžněji se projevuje sluchovými halucinacemi, paranoidními či bizarními bludy nebo zmatenou řečí a myšlením, a jde ruku v ruce s rozsáhlou sociální či pracovní dysfunkcí.

Kdo je Sabina Slonková

Sabina Slonková je kontroverzní česká novinářka, která pracovala dlouhou dobu pro deník MF Dnes. V roce 2000 byla obviněna v kauze Olovo kvůli tomu, že odmítla policii sdělit, od koho se spolu s kolegou Jiřím Kubíkem dozvěděla o pamfletu proti političce ČSSD Petře Buzkové. Od trestního stíhání ji zachránila až milost tehdejšího prezidenta Václava Havla.

V únoru 2009 jí soud uložil pokutu 20 000 korun za „ochranu svého zdroje“ v kauze tajné schůzky z ledna 2008 mezi kancléřem prezidenta Jiřím Weiglem a někdejším Zemanovým poradcem Miroslavem Šloufem v hotelu Savoy ohledně volby prezidenta. Od roku 2014 provozuje Slonková portál Neovlivní.cz a od roku 2016 pracuje navíc pro portál Seznamzprávy.cz. V posledních letech se Slonková soustředila téměř výhradně na kampaň proti Andreji Babišovi.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň