Miroslav Kalousek (TOP09); Foto: Lukáš Vrána / Wikimedia Commons

Miroslav Kalousek (TOP09); Foto: Lukáš Vrána / Wikimedia Commons

Domácí

KALOUSEK (TOP09): Vyhoďte 20% úředníků

Bývalý ministr financí, poslanec a předseda TOP09 Miroslav Kalousek se stále snaží ovlivňovat politické dění na domácí scéně. Ve svém nejnovějším tweetu vyzval ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku, aby “vyhodil” 20% státních úředníků v reakci na jejich stávkovou pohotovost.

Přesně v Kalouskově stylu

Miroslav Kalousek je už asi hodně starý na to, aby měnil své základní názory a postoje. Celou svou politickou kariéru přistupoval k lidem přezíravě a nadřazeně a byl doslova alergický vůči požadavkům pracujících předkládaných prostřednictvím odborových organizací. Proto asi nikoho nepřekvapila jeho poslední reakce na zprávu o tom, že Odborový svaz státních orgánů a organizací vyhlásil od 1. května stávkovou pohotovost v reakci na příliš malé plánované navýšení platů státních úředníků, které ani zdaleka nepokryje současnou inflaci.

V reakci na to měl potřebu se Kalousek vyjádřit, když napsal: “Když je válka a bezprecedentní situace, vrazí ‘loajální’ státní úředník své vládě kudlu do zad a jde vydírat stávkovou pohotovosti. Smím-li doporučit,⁦ @MJureka ⁩, 20% jich vyhoďte a mezi zbytek rozdělte jejich platy. Platy tak stoupnou a práce bude efektivnější…”.

Pekarová Adamová se od něj distancuje

Předsedkyně strany TOP Markéta Pekarová Adamová se sice v televizi CNN Prima News formálně od jejího politického vzoru distancovala s tím, že se údajně nejedná o oficiální názor strany. Nicméně tento postoj přesně koresponduje s politickým zakotvením TOP09, která se v ekonomické a sociální oblasti profiluje vůči lidem nadřazeně, arogantně a bez ochoty reagovat na jejich problémy.

Zpracoval Rudolf Hruboň