Demonstrace proti Andreji Babišovi; Foto: Facebook

Demonstrace proti Andreji Babišovi; Foto: Facebook

Domácí

LISTOPAD 2018: Jsou demonstrace proti Babišovi skutečně neorganizované a spontánní?

Dnešní uctění památky studentů z roku 1939 a 1989 v Praze proměnili nikým nevolení aktivisté a pravicová opozice na základě uměle vyvolané mediální kampaně reportérů Televize Seznam v protesty proti Andreji Babišovi. Jako vždy jsou tyto akce prezentovány jako “spontánní” a “nikým neorganizované” projevu vůle lidu.

Stejné protestní kartičky?

Na titulní fotografii, která byla dnes pořízena v ulicích Prahy, je velmi zajímavé, že všichni lidé drží v ruce profesionálně vyrobené připravené kartičky, které byly rozdávány organizátory demonstrací. Je vidět, že se jedná o velmi dobře připravenou kampaň, která zneužila výročí listopadu 1989 pro soukromé a skupinové cíle všech těch, kteří neuspěli v řádných volbách a nebo dokonce těch, kteří se žádných voleb ani neúčastní, protože dobře tuší, že by neuspěli.

Foto: Facebook

Politické menšiny baží po moci

Od listopadu 1989 je to již poněkolikáté, kdy se ti, jejichž názory nemají v demokratické společnosti šanci uspět, snaží dostat k moci a k možnosti rozkrádat stát s pomocí uměle vyvolávaných kampaní proti těm, kteří chtějí naopak státní majetek chránit. Chtějí tak navázat na převážnou část uplynulých 29 let, kdy se zde pod ochranou stran jako ODS, ČSSD, a TOP09 rozkrádal státní majetek ve velkém. Tato chobotnice má spoustu chapadel a bohužel se stále objevují nová. Ale boj proti nim nelze nikdy vzdát.

Rudolf Hruboň