Karel Schwarzenberg; Foto: repro Česká televize

Karel Schwarzenberg; Foto: repro Česká televize

Domácí

“JE TO NORMÁLNÍ,” hájí Schwarzenberg Feriho sexuální agresi

Na sexuální skandál dnes už bývalého poslance za TOP09 Dominika Feriho reagovala veřejnost a naprostá většina politiků negativně. Jednou z mála výjimek se stal Karel Schwarzenberg, který se Feriho zastal s tím, že jeho chování k ženám je prý “normální”.

“Co to je nevhodné chování”?

„Nikdy jsem nic takového neslyšel a co je prosím nevhodné chování? A co je sexuální obtěžování? Že 25letý kluk se snaží holku dostat do postele a opačně bylo vždy považováno za normální. Tak prosím nebuďme pokrytci,“ okomentoval situaci na dotaz iDNES.cz bývalý předseda strany Karel Schwarzenberg (viz ZDE).

Zbytek TOP09 je zdrženlivý

Spravedlivé potrestání požaduje poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 Jiří Pospíšil, který byl úterními informacemi překvapený. „Kdybych to jako tehdejší předseda TOP 09 věděl, věřte mi, že bych konal a nenechal to zamést pod koberec. Důležité je ale říct, že se stále pohybujeme v rovině slovo proti slovu. Ale v případě, že se svědectví ukáží jako pravdivá, měl by být podle hesla padni komu padni spravedlivě potrestán,“ uvedl Pospíšil.

V očištění poslancova jména pak doufá předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, pro kterou byly informace o údajném obtěžování dívek nové. Ocenila také Feriho odstoupení z kandidátky pro nadcházející parlamentní volby. Dominika považuji za svého přítele a věřím, že očistí své jméno. Pro politiky však platí presumpce viny a já osobně po tom vždy volala. Chci proto poděkovat za jeho rozhodnutí vzdát se mandátu poslance a nekandidovat v nadcházejících volbách,“ napsala Pekarová Adamová na Twitteru.

Zpracoval Rudolf Hruboň