Ivan Bartoš; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Ivan Bartoš; Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Domácí

PIRÁTI: Ivan Bartoš chtěl být primátorem za ANO, údajně to byl vtip

„Chtěl bych být primátorem Prahy. Co pro to můžete udělat?“ Alespoň tak podle svých slov formuloval předseda Pirátů Ivan Bartoš SMS zprávu určenou pro Andreje Babiše z ANO. Už to jsou čtyři roky, co ji poslal. Podle Bartoše šlo o vtip. Uvedl to ve svém článku server iRozhlas.cz (viz ZDE).

Bartošova krize

Před čtyřmi roky propadli Piráti ve volbách do Evropského parlamentu a Bartoš rezignoval na post předsedy strany. O několik měsíců později se volilo zastupitelstvo na pražský magistrát a ANO v té době hledalo kandidáta na post primátora. A tehdy se Bartoš nabídl Babišovi jako vhodný kandidát. Nyní tvrdí, že kandidaturu za hnutí ANO do vedení hlavního města nemyslel vážně, podle jeho slov mělo jít o vtip. „Byla to prostě legrace, možná klukovina”, chce se nyní od své nabídky Bartoš distancovat.

Téma Antibabiš

Tento Bartošův “kostlivec ve skříni” se objevil opět tento týden při interpelacích ve sněmovně, kde se Piráti dotazovali předsedy vlády Andreje Babiše ve věci evropských dotací pro společnost Agrofert, jak napsal např. server iDnes.cz (viz ZDE). „Pan předseda Bartoš nemá jiné téma než Antibabiš. Přitom ještě v roce 2014 za nás chtěl kandidovat na primátora Prahy, mám ještě tu esemesku. Vy jste říkal, že je to žert, ale Vy víte, že to žádný žert nebyl,” prohlásil premiér.

Rudolf Hruboň