Bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini; Foto: Presidenza della Repubblica / Wikimedia Commons

Bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini; Foto: Presidenza della Repubblica / Wikimedia Commons

Zahraniční

IMIGRACE: Itálie sníží od příštího roku příspěvek OSN kvůli kritice její imigrační politiky

Od začátku příštího roku italská vláda sníží příspěvek do OSN o 35,3 milionů eur a od roku 2020 o dalších 32,3 milionů eur. Je to reakce na nedávnou kritiku Itálie ze strany OSN ohledně její imigrační politiky. Uvádí to ve svém článku italský server Ilgiornale.it (viz ZDE).

OSN vyhrožovala kontrolou

Itálie dosud podporovala OSN více než 100 miliony eur ročně. Ministr vnitra Matteo Salvini spolu s vicepremiérem Luigi Di Maiem začali uvažovat o snížení příspěvku hned po tom, když OSN naplánovala vyslat do Itálie komisaře aby monitorovali Itálii kvůli údajnému silnému nárůstu rasismu a násilných činů vůči migrantům afrického původu a Romům.

Tuto aféru, kterou vyvolala vražda afrického přistěhovalce – prodavače deštníků ve Florencii italským důchodcem, Salvini komentoval takto: “Itálie je jeden ze států, ve kterém žije 10% cizinců, neměli jsme nikdy žádné problémy s rasismem a žádné lekce od kdejakých komisařů v kravatách Itálie absolutně nepotřebuje. Je zbytečné živit organizaci, která utrácí miliardy na zbytečné mega večírky, na nehorázné výplaty, nebo na summity. Příští rok snížíme příspěvky do OSN.”

Rudolf Hruboň