Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Zahraniční

Imigranti mají alergii na EVROPSKOU KREV, v Německu hledají exotické dárce

Při léčení krevních poruch dochází v Německu v poslední době stále častěji ke komplikacím, kdy organismus imigrantů z Afriky nebo arabského světa odmítá krev evropských dárců. Uvádí se to v článku na německém zpravodajském serveru WDR (viz ZDE).

Celostátní jedinečný výzkumný projekt

Dr. Thomas Zeiler, ředitel transfuzní služby Červeného kříže West v Ratingenu, tedy zahájil výzkumný projekt ve spolupráci s univerzitními nemocnicemi v Düsseldorfu a Essenu a sdružením Caritas. Hledá potenciální dárce krve a kmenových buněk z afrických zemí, ale také ze Středního a Blízkého východu a z Turecka.

Podpora ze strany EU

Zvláště u pacientů, kteří se v uplynulých letech do Evropy přistěhovali, jsou problémy s transfuzí krve. Současný projekt je financovaný Evropskou unií a je zaměřen na další prozkoumání různých charakteristik krevních a kmenových buněk různých etnických skupin.

Migranti s mimoevropskými kořeny by měli být dárci

V rámci rozsáhlé reklamní kampaně v několika jazycích se všichni spolupracovníci zaměřují na přistěhovalce s neevropskými kořeny. Měli by být registrováni jako dárci krve nebo kmenových buněk, aby pomohli lidem s určitým etnickým původem.

Rudolf Hruboň