Ilustrační foto: DFID - UK Department for International Development / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: DFID - UK Department for International Development / Wikimedia Commons

Zahraniční

IMIGRACE: Němci zakládají “vítací” úřady

Berlín ruší svou imigrační kancelář. V budoucnu by se organizace měla nazývat “Státní úřad pro přistěhovalectví.” Nové jméno imigračního úřadu by mělo vyjadřovat “uvítací kulturu”. Lidé by neměli vstupovat do kanceláře s obavami, uvádí ve svém článku německý zpravodajský server Berliner Morgenpost (viz ZDE).

Úřad se má stát “vítacím orgánem”

“Založením nezávislého státního úřadu pro přistěhovalectví se má imigrační úřad stát skutečným vítacím orgánem,” uvedl senátor za SPD Andreas Geisel. Senát zde stanovil federální a státní politiku, uvedl dále senátor. Berlínská imigrační kancelář je největší v Německu. Každý rok tam odbaví 400 tisíc lidí. Zaměstnanci úřadu vydají dvanáct procent povolení k pobytu vydaných v Německu.

Levicová koalice podporuje imigraci

Berlínský imigrační úřad má „klíčovou pozici pro kontrolu a řízení imigrace a integrace“, prohlásil dále Geisel. Sociální demokrat sleduje svou iniciativou údajně politickou vůli červeno-červené-zelené koalice. Levá aliance se bude podle něj snažit využít všechny státní i právní možnosti rozhodovat v zájmu přistěhovalců.

Rudolf Hruboň