Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Domácí

HŘIB NAD PRAHOU: Aneb nekompetence pirátského primátora

Pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib v rozhovoru pro server Novinky přiznal, že opravy Libeňského mostu začnou až v roce 2023 (viz ZDE). Pokračuje tak série Hřibových nekompetentních činů na postu primátora.

Velká očekávání

Všichni, kteří ve volbách dali hlas stranám sdruženým v pražské koalici, do změny poměrů v Praze vkládali velké naděje. Po letech vlády kmotrů ODS, ČSSD či TOP09 a promarněné šanci hnutí ANO se domnívali, že to budou hlavně Piráti jako vůdčí síla nové koalice, kteří rozhýbají stojaté vody pražské politiky. Dosavadní skutečnost je však tristní…

Sázení stromů

Při své inauguraci na postu pražského primátora uvedl nový pirátský primátor Zdeněk Hřib mezi své priority také předvolební slib vysázení milionu stromů v Praze. „Závazek vysadit jeden milion nových stromů není nijak přehnaný, ačkoliv může vypadat jako ambiciózní. Postačí, když Praha zvýší tempo výsadby nových stromů zhruba o polovinu a nebude se soustředit jen na vysazování kolem Prahy, ale i v ulicích,“ řekl.

Starost o bezdomovce

Před začátkem zimy se soustředil nový primátor na problémy pražských bezdomovců. Na svůj Twitterový účet napsal:

Novoroční ohňostroj

Na přelomu roku přišel Zdeněk hřib s originálním nápadem týkajícím se novoročního ohňostroje. Na svůj Twitterový účet opět uvedl:

Smlouva s Pekingem

Zástupci pražské koalice se v lednu rozhodli, že aktuální prioritou pražské politiky je revize smlouvy o partnerství s metropolí Číny. Vedení hlavního města chce ze smlouvy o partnerství s Pekingem odstranit článek obsahující souhlas s politikou jedné Číny, která neuznává nezávislost Tchaj-wanu. Podle pražských politiků byl Praze článek údajně vnucen a ve smlouvě mezi dvěma městy je zcela nadbytečný.

-rh-