Reprofoto: TV Ruptly

Reprofoto: TV Ruptly

Zahraniční

HOROR V PAŘÍŽI: Účastník pochodu žlutých vest přišel o část ruky

Jeden ze sobotních účastníků demonstrací hnutí žlutých vest přišel o ruku. Co přesně mu hrozivé zranění způsobilo, zatím není jasné. Svědci hovoří o policejním granátu, který se nešťastný muž snažil odhodit. Uvádí to server iPrima.cz (viz ZDE).

Extrémní brutalita francouzských bezpečnostních složek

Jak k hrozivému zranění muž přišel, vylíčil pro RT France svědek celého incidentu. „Ten muž to tam jen pozoroval. Pak přijela policie a začala házet granáty. Jeden z nich přistál tomu muži přímo vedle nohy. Když se ho snažil vzít do ruky a odhodit, explodoval,“ popsal muž jménem Cyprien Royer incident, který se odehrál nedaleko budovy Národního shromáždění.

Západ kritizuje Venezuelu, k Francii pokrytecky mlčí

Denně jsme masírováni mediální kampaní o údajné brutalitě bezpečnostních složek ve Venezuele bez jakýchkoliv záběrů, které by to dokazovaly. Naopak z Francie přinášejí mainstreamová média stále méně informací. Brutalitu zásahů tamních těžkooděnců neukazují vůbec. Političtí představitelé tzv. západních demokracií, kteří mají vždy plnou pusu kritiky údajné nedemokratické vlády ve Venezuele, k situaci ve Francii pokrytecky mlčí.

-rh-