Generál Petr Pavel; Foto: Dominique A. Pineiro / Wikimedia Commons

Generál Petr Pavel; Foto: Dominique A. Pineiro / Wikimedia Commons

Domácí

GENERÁL PAVEL si najal pro prezidentskou kampaň kontroverzního poradce

Generál Petr Pavel si pro prezidentské volby najal kontroverzního poradce Michala Repu. Ten v minulosti pracoval např. pro izraelskou agenturu organizující převrat v Černé Hoře a nebo pro slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Uvádí to ve svém článku server Seznam Zprávy (viz ZDE).

Izraelská stopa

Již nyní funguje Pavlova podpůrná iniciativa s názvem Spolu silnější. Muž s generálskou hodností objíždí Česko a povolává na svou stranu ty, kteří s ním v COVIDových časech chtějí zlepšit krizové řízení země. Jak zjistily Seznam Zprávy, pro svou kampaň angažoval kontroverzního slovenského poradce Michala Repu. Novináři zjistili, že s Repou iniciativa spolupracuje coby konzultantem na volné noze, na svém webu je dotyčný však zároveň veden jako seniorní konzultant izraelské agentury Shaviv Strategy and Campaigns, v jejímž čele stojí nechvalně známý marketingový expert Aron Shaviv.

Organizátoři převratů

Na podvratné aktivity agentury v roce 2019 upozornil Deník N: „Na pokus o puč v roce 2016 odcestovalo z firmy Sofbiz z pražského Václavského náměstí v přepočtu 40 milionů korun. Ty skončily na účtech Shavivovy firmy na Kypru a z peněz měly být později financovány důležité postavy zapojené do převratu.“ Podle izraelského listu The Times of Israel Shaviv s Repou byli také u přesídlení křesťanských uprchlíků z Iráku na Slovensko v roce 2015. „Jsme v kontaktu výhradně s panem Repou. S agenturou Shaviv nespolupracujeme a není s ní už v pracovním vztahu ani Michal Repa,“  tvrdí Jan Osúch, mluvčí Pavlovy iniciativy Spolu silnější.

Ve službách Čaputové

Repa také stál za překvapivě úspěšnou kampaní současné slovenské prezidentky Zuzany Čaputové, která byla financována americkým spekulantem Georgem Sorosem (viz ZDE). Právnička zdaleka nepatřila k favoritům volby, a dokonce ani k široce známým tvářím slovenského veřejného života. Repa byl jejím poradcem pro komunikaci v kampani, v níž dokázala – v rozjitřené atmosféře po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky – coby nezávislá porazit kandidáta tehdejší vládní strany SMER.

Zpracoval Rudolf Hruboň