Ilustrační foto: EMsmile / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: EMsmile / Wikimedia Commons

Společnost

GENDER: Dívky ve Velké Británii zanedbávají školu, aby nemusely chodit na unisex toalety

Genderově neutrální toalety, které jsou zaváděny na některých školách ve Velké Británii, způsobily problémy hlavně u dívek, které se zdráhají tyto toalety navštěvovat, aby nebyly pod dohledem chlapců. Uvádí se to v článku britského deníku Daily Mail (viz ZDE).

Vznikající zdravotní problémy

Genderově neutrální toalety jsou zejména pro dívky nepohodlné a způsobují dokonce zdravotní problémy, když se některé žákyně snaží zadržovat moč, aby nemusely ve škole na záchod. Kvůli tomu také pijí ve škole méně tekutin, což je zdravotně taky nevhodné. Menstruující dívky raději do školy nejdou vůbec, aby se nemusely stydět před chlapci.

Pokus o inkluzi transsexuálních dětí

Trend zavádění společných toalet je dán záměrem některých škol být více inkluzivní pro děti, které se identifikují jako transsexuálové a chtějí používat stejná zařízení jako opačné pohlaví. Někteří lékaři a politici už ale vyzvali školy, aby zastavily posun směrem ke společným toaletám a zabránily tak dalšímu poškozování zdraví žáků. “Nucení k používání toalet, kde se necítí dívky bezpečně, na ně může mít také psychické následky”, uvedl jeden z lékařů.

Rudolf Hruboň