Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Magazín

BIZÁR: Francouzské městečko zakázalo psům nadměrné štěkání

Starosta severofrancouzské obce Feuquiéres se rozhodl zasáhnout proti majitelům psů, kteří nezvládají vychovat svá zvířata. Za nadměrné štěkání jejich domácích mazlíčků jim nově hrozí pokuta 68 eur (1759 korun). Uvádí to ve svém článku zpravodajský server BBC (viz ZDE).

Pokuta za „dlouhotrvající a opakované štěkání“

Vyhláška, kterou schválila radnice obce s 1400 obyvateli už začátkem měsíce, zakazuje nechávat psy v uzavřených prostorách bez přítomnosti někoho, kdo by mohl zastavit „dlouhotrvající a opakované štěkání“. Majitelé dostanou pokutu za každou stížnost. „Cílem není zákaz psů a nebudeme pokutovat lidi za každé štěknutí. Město nemá nic proti psům, ale když se je rozhodnete mít, musíte je vycvičit,“ řekl starosta Jean-Pierre Estienne francouzskému listu Le Parisien.

Ochránci zvířat protestují

Ochránce zvířat rozhodnutí pobouřilo. „Taky můžete zakázat, aby zvonily v neděli ráno zvony v kostelech,“ rýpla si předsedkyně Asociace pro obranu práv zvířat Stéphane Lamartová, která komentovala vývoj pro francouzský list Le Monde a hodlá se obrátit na místní soud. „Nikdy jsem neviděla psa, který by štěkal od rána do večera,“ zdůraznila.

Rudolf Hruboň