Hráč Baníku Ostrava Muhammed Sanneh; Foto: Baník Ostrava

Hráč Baníku Ostrava Muhammed Sanneh; Foto: Baník Ostrava

Domácí

FOTBAL: Hráč Baníku Ostrava sleduje obhájce teroristů a islámské fanatiky

Ve fanouškovských diskusích ostravského Baníku se rozhořela zuřivá debata. Tématem je nedávno získaný obránce Muhammed Sanneh (21) z Gambie, který na svém twitterovém účtu sleduje velmi rozporuplné osobnosti. Upozornil na to web eXtra.cz (viz ZDE).

Kontroverzní posila

„Podívejte se na fan weby Baníku, lidé se tam hádají o Sanneho. Ukázalo se, že sleduje, tím pádem fandí, hodně zvláštním muslimským fanatikům,“ upozornil redakci eXtra.cz jeden z čtenářů. Muhammed Sanneh, který měl ligový debut před dvěma týdny a Baník už se chystá proměnit hostování v přestup, je opravdu předmětem sporů. Někteří ho kritizují, jiní kritiky obviňují z nesnášenlivosti. „Vím, že tady jde především o fotbal. Vůbec mě netrápí, že je muslim. Ale jestliže sleduje, tedy podle mě podporuje lidi, kteří chtějí kamenovat homosexuály, vyjádřili pochopení pro sebevražedné teroristy nebo hájí znásilnění v manželství, je otázka, jestli je správné, že chce využívat výhod českého, tedy západního světa, s jehož zákony jsou tyto názory v rozporu,“ uvádí čtenář.

Pochopení pro radikály

A opravdu, účet hráče na Twitteru odhaluje, že sleduje některé velmi kontroverzní postavy včetně jedné, která de facto prohlásila, že má pochopení pro sebevražedné atentátníky:

Bilal Philips – kanadský muslimský učitel a řečník. Kvůli jeho názorům mu byl zakázán vstup do Velké Británie, Austrálie, Dánska, Německa a Keni (zde kvůli vazbám na teroristy). Na Filipínách ho dokonce uvěznili kvůli podněcování k teroristickým aktivitám.

Abdur Raheem Green – Brit, který konvertoval k islámu. Již před lety mu byl znemožněn vstup do letadla kvůli tomu, že se objevil na výstražném seznamu australské vlády. A to pro jeho radikální názory, mezi které patřilo i prohlášení, že muslimové a lidé na Západě spolu nemohou žít v míru a smrt při džihádu je nejjistější způsob, jak potěšit Alláha.

Abu Ammaar Yasir Qadhi – islámský teolog a učitel. Podle New York Times v roce 2001 uvedl, že Hitler nikdy neměl v plánu masově vyvraždit Židy, a o profesorech islámských studií v USA prohlásil, že většina z nich jsou Židé, kteří chtějí muslimy zničit.

Ismail ibn Musa Menk – muslimský kazatel hlásá například to, že homosexuální styk je amorální a gayové jsou pro něj horší než zvířata. To, že muslimové posílají pozdravy lidem jiných vyznání například během Vánoc, považuje za obrovské rouhání.

Zpracoval Rudolf Hruboň