Vojtěch Filip, předseda KSČM; Foto: Repro YouTube.com

Vojtěch Filip, předseda KSČM; Foto: Repro YouTube.com

Domácí

FILIP: My Rusko potřebujeme, Rusko nás ne

Ve svém vyjádření nadepsaném „Kdo napraví škody?“ se předseda KSČM Vojtěch Filip zamýšlí nad důsledky hysterie, která vypukla okolo vojenského skladu ve Vrběticích a obvinění, že za jeho explozi mohou údajní ruští agenti.

Podnikatelé přicházejí o zakázky

„Co KSČM předpokládala a před čím od počátku bezdůkazní vrbětické hysterie varovala, se stalo bolestnou skutečností. Nikdo není obviněn, pro mezinárodní zatykač nejsou důkazy a čeští podnikatelé přicházejí v Rusku o mnohamiliónové zakázky a tamní obchodní partneři jim ukazují záda. Bouří se už i podnikatelské svazy, které po uzavření Českého domu volají po zřízení jakéhosi podnikatelského centra. To by mělo postupně uklízet spoušť v česko-ruských vztazích, napáchanou nesmyslným aktivistickým krokem BIS a následně Vládou ČR a pravicovou opozicí,“ napsal na svém profilu na sociální síti předseda strany Vojtěch Filip. Předseda KSČM se dále v příspěvku zamýšlí nad tím, zdali bude mít Rusko ještě vůbec zájem o spolupráci s českými partnery. Rusko, podle jeho názoru, Českou republiku nepotřebuje, Česká republika ovšem potřebuje Rusko. Stejně tak Rusko potřebují další evropské státy, dodává.

KDO NAPRAVÍ ŠKODY? ANEB MY RUSKO POTŘEBUJEME, RUSKO NÁS NIKOLICo KSČM předpokládala a před čím od počátku bezdůkazní "…

Zveřejnil(a) Vojtěch Filip dne Středa 7. července 2021

Česko vyplnilo příkazy Bruselu

Podle jeho názoru by čeští vládci měli chtít po bruselských byrokratech náhradu škody, pokud byla kauza Vrbětice vyvolána na základě jejich požadavků. Nehledě na to, že se by se jednalo o logický krok, se prý Česku v Bruselu vysmívají. „Pokud vláda a pravice vyslechly ohledně prezentace Vrbětic a následných protiruských kroků volání Bruselu, měly by teď také po Bruselských byrokratech žádat pro podnikatele náhradu ušlého zisku. To zní přece logicky, ne? Jenže skutečnost se má jinak. Nejen v Bruselu se nám smějí. A i když nastoupí jiné evropské firmy místo našich, nepřijde odtud ani cent a Rusové k nám budou odměření a náhradu za české obchodní partnery si už našli. Za blbost se platí, to zaplatí všichni občané v daních, za zradu národních zájmů by se mělo končit však ve vězení. Snad k tomu příští vláda bude mít odvahu,“ uzavřel své vyjádření na sociálních sítích předseda KSČM Vojtěch Filip.

Zpracoval Rudolf Hruboň