Vojtěch Filip, předseda KSČM; Foto: Repro YouTube.com

Vojtěch Filip, předseda KSČM; Foto: Repro YouTube.com

Domácí

FILIP: Česká opozice je pro zemi více nebezpečná než Rusko a Čína

Předseda KSČM Vojtěch Filip uvedl ve svém článku pro Parlamentní listy, že chování české opozice pro zemi představuje daleko větší nebezpečí než Rusko nebo Čína (viz ZDE). Dostavba Dukovan se díky tomu může značně prodražit.

Hledání “všehoviníků”

Vojtěch Filip ve svém textu, který je dostupný na portálu Parlamentní listy uvedl, že opoziční politici se snaží jen hledat lidi, kteří nesou vinu za všechny hříchy světa. „Zatímco celý svět neustále bojuje s koronavirem a všichni mluví o tom, že se řítíme do propasti, ze které se jen těžko dostaneme, pokud nevynaložíme značné úsilí, mají někteří vrcholoví politici u nás i v zahraničí stále dost času hledat ‘všehoviníky’, ‘formovat nepřátele’ a nesmyslně plivat po ostatních nebo možná za bakšiš od jiných firem tady rozehrávat hru na omezení konkurence… napsal předseda strany na začátku svého příspěvku. Podle jeho slov ale dnešní situace, kterou vyvolala epidemie koronaviru, vyžaduje jiný přístup, a to hlubokou mezinárodní spolupráci.

Dehonestace na pokyn USA

„Čínská ekonomika se dál zotavuje z koronaviru a roste. Země se vypracovala z chudé země na největší ekonomiku světa. Přesto jí někteří budou očerňovat, házet na ni všechny problémy světa a snažit se její úspěšné firmy zdiskreditovat. Důvod? Protože to řekl dosluhující prezident Spojených států… Protože přeci nejde, aby se někomu dařilo, když našim proamerickým spojencům se nedaří. Tady bych rád zdůraznil, že rozhodně nejde o článek, který by oslavoval Čínu. Stejně tak nechci jen kritizovat Spojené státy americké. Zemím, kterým tato obchodní válka vyhovuje, je daleko víc. Chci jen takto veřejně položit oněm ‘cejchovačům’ otázku: Komu tím prospějete?“ uvedl předseda KSČM.

Dostavba Dukovan

„Stejně nelogické je i pokus o vyloučení ruských a čínských firem z tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany, které jsou podle některých našich opozičních politiků rizikové pro bezpečnost České republiky. Tito politici si neuvědomují, že svým nepřátelským postojem a iracionální kritikou bez jasných důkazů, jsou pro naši zemi daleko nebezpečnější než tyto dvě země, do kterých se trefují. V podstatě totiž nahrávají těm, kteří chtějí z našich daňových poplatníků ‘vytřískat’ za zakázku co nejvíc právě tím, že omezí konkurenci. Ale lidé to vidí a nejsou tak neinformováni, aby to nerozpoznali,“ uzavřel svůj text předseda KSČM.

Zpracoval Rudolf Hruboň