Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti); Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Domácí

FIASKO: Hřib chtěl ubytovat bezdomovce v nevěstinci. Není pro to vhodný, zjistilo se

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chtěl v pražském nevěstinci ShowPark ubytovat bezdomovce. Zástupci magistrátu po prohlídce zjistili, že prostor je pro ubytování lidí nevhodný. Uvádí se to v článku na serveru Novinky (viz ZDE).

Primátor dal nevěstinci 72 hodin na vystěhování

„V pondělí proběhla prohlídka prostor, zvažují teď jejich vhodnost. Mají se ozvat, až se rozhodnou,“ uvedl ředitel ShowParku Zbyněk Matela. Podle něho je dokonce možné, že nevěstinec v Holešovicích zůstane. Hřib napsal přitom již ve čtvrtek 26.3. rázně na Facebook, že dal nevěstinci 72 hodin na vystěhování. Pokud by majitelé ShowParku nevěstinec do těchto tří dní dobrovolně nevyklidili, měla podle primátora začít prostory vyklízet Praha sama. „Nebudou-li uvedené prostory Vaší společností poskytnuty dobrovolně, jsem připraven postupovat podle krizového zákona a poskytnutí prostor Vám uložit,” napsal primátor jednateli ShowParku v dopise.

Z dopisu jednateli ShowParku, který nelegálně využívá objekt v Pražské tržnici:Je zapotřebí zabezpečit nouzové…

Zveřejnil(a) Zdeněk Hřib – primátor Prahy dne Čtvrtek 26. března 2020

 

Primátor chtěl získat politické body

Praha se snaží dostat ShowPark z objektu tržnice v pražských Holešovicích již několik let. Toto tak mohla být jedna z cest, jak toho v době nouzového stavu docílit. Zdroje z magistrátu uvedly, že si primátor chce na věci nahnat politické body, ale unáhlil se. Zatím se mu vyklizení nedaří, od soboty, kdy měla uplynout lhůta 72 hodin, již uběhly další čtyři dny a nevěstinec v prostorách pražské tržnice stále je.

Erotický klub ShowPark v Praze Holešovicích; Foto: showpark.info

Rudolf Hruboň