Petr Fiala (ODS/SPOLU); Foto: profil P. Fialy na sociální síti

Petr Fiala (ODS/SPOLU); Foto: profil P. Fialy na sociální síti

Domácí

FIALA SLIBUJE LIDEM něco, co nemůže splnit

Premiér Fiala po jednání vlády tento týden slíbil proplácet veškeré náklady na bydlení nad hranici jedné třetiny příjmů domácnosti. Nic takového ale jeho vláda splnit nemůže.

Nekompetentní sliby

Zmíněná jedna třetina je nastavená tak, že náklady na bydlení by neměly přesáhnout 30 procent příjmů domácnosti, v Praze pak 35 procent. „Veškeré náklady nad 30 a 35 procent jejich příjmů je stát připraven jim uhradit, a to prostřednictvím příspěvku na bydlení,“ tvrdil Fiala. Státní příspěvky na bydlení mají ale strop, to znamená, že kdo má dražší bydlení, jeho náklady přesáhnou uvedených 30, resp. v Praze 35 procent. Fiala tak opět prokázal svou nekompetentnost, kterou mu nedokáže dát ani stádo jeho poradců.

Velká slova, malé činy

Fiala je od počátku jeho působení v politice znám tím, že patří k těm politikům, kteří nemají vztah k realitě. Jeho světem jsou intelektuálské kruhy, které nemají ani ponětí o skutečných problémech běžných lidí. Projevuje se to bohužel i nyní v jeho pozici předsedy vlády, kdy jsou jeho projevy plné obecných slibů bez vztahu k realitě. V předvolební kampani například sliboval, že jeho vláda zvýší životní úroveň lidí, aby se následně ukázalo, že zažíváme naopak její největší propad v novodobé historii našeho státu.

Zpracoval Rudolf Hruboň