Zdroj: Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Domácí

FIALA: Hledá se „šestnáctiletý sirotek“ z Afghánistánu. Nechybí Šojdrové?

V policejní databázi pohřešovaných osob Policie ČR se objevil údajně šestnáctiletý sirotek z Afghánistánu. Tuto skutečnost ale nenechal bez povšimnutí poslanec za SPD Radim Fiala, který se k celé věci vyjádřil prostřednictvím svého účtu na sociální síti.

Sirotek starý 40 let?

Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala na svém Facebooku sdílel status, v němž uvedl jen usměvavého smajlíka, a připojil k němu fotografii, na které je print screen policejní databáze, se zajímavým popiskem. „Hledá se ‘šestnáctiletý sirotek’ z Afghánistánu! Nechybí Šojdrové?“ stojí na fotografii, kterou sdílel Fiala. Na webové stránce s hledanými osobami jsou v popisu u této osoby (viz ZDE) totiž uvedeny protichůdné údaje: “datum narození 14.1.2003, zdánlivé stáří 40 let”

🙂

Zveřejnil(a) Radim Fiala – SPD dne Neděle 27. října 2019

Poslanec za SPD si tak hezky rýpl do europoslankyně Michaely Šojdrové, která je obecně pro přijímání uprchlíků, konkrétně těch mladších, do České republiky. Stalo se tak kvůli seznamu syrských dětí, kterým podle lidovecké europoslankyně mohla Česká republika pomoci, konkrétně se jich ujmout (viz ZDE). Politik tehdy prohlásil, že dotyčná využívá sirotky jako rukojmí pro své multikulturní cíle. Šojdrová kampaň za přijetí “syrských sirotků” použila bez skrupulí v rámci své předvolební kampaně pro znovuzvolení do Evropského parlamentu, protože od těchto voleb již o tomto jejím projektu není slyšet.

Reakce na sociální síti

Na Fialův status okamžitě reagovali uživatelé sociální sítě. Někteří byli překvapeni tím, že uprchlíkům stále prochází, že lžou o svém věku: „Taky mě překvapilo, že i u nás jim to projde.“ „Už i u nás si necháme kálet na hlavu???“ připojovali se rozhořčeně další odběratelé Fialy. Další z komentujících se vyjádřil konkrétně k tomu, zda tento cizinec náhodou nechybí Šojdrové: „Jí určitě!! A 16? To není možný.“ „Aby se s Merklovou o dítě neporvaly…“ naráží další uživatel na přívětivou politiku otevřených hranic německé kancléřky Angely Merkelové.

Pátrání po neznámém cizinci

Pátrání po údajném Afghánci, který se měl narodit 14. ledna 2003, bylo vyhlášeno 20. října. Muž prý není nebezpečný a ani ozbrojený a netrpí žádnou nakažlivou nemocí. Uvádí se také, že je vyšší (173 cm) a hubenější postavy, má černé vlasy a hnědé oči. Policie důvod pátrání tají a neuvádí k neznámému cizinci ani žádné další informace.

Rudolf Hruboň