Ilustrační foto: Pixabay.com

Ilustrační foto: Pixabay.com

Zahraniční

EVROPSKÁ UNIE chce monitorovat množství metanu vypouštěného skotem

Zemědělskému výboru Evropského parlamentu byla přidělena k projednání Strategie EU ke snížení emisí metanu. Dánský zpravodaj Asger Christensen pro výbor připravil návrh stanoviska, v němž navrhuje měřit emise metanu na úrovni zemědělských podniků. Uvádí to ve svém příspěvku na sociální síti europoslanec MUDr. Ivan David (viz ZDE).

Brusel chce, aby zemědělci měřili, jak jim prdí krávyBohužel to není vtip. Zemědělskému výboru Evropského parlamentu…

Zveřejnil(a) MUDr. Ivan David dne Středa 2. června 2021

Monitorování prdění krav

Spojena by s tím měla být také jakási certifikace zemědělských firem z hlediska jejich „klimatické efektivity“. Do každého kravína, vepřína, či ovčína by musely být namontovány přístroje, které budou měřit a zaznamenávat, jak prdí zvířata v prostoru ustájená. Samostatné přístroje by zjevně musely být upevněny i na těla zvířat, která se volně pasou. To všechno samozřejmě stojí peníze. Hodně peněz. Stejně jako certifikace, na nichž se budou přiživovat parazitní firmy, které za spoustu peněz produkují pouze osvědčení.

Snížení produkce potravin

Evropská unie chce podobnými nesmyslnými opatřeními omezit produkci potravin v Unii. Zemědělci mají být transformováni na jakési „údržbáře krajiny“. Vyvolaný pokles výroby evropských potravin má otevřít „nutnost“ jejich dovozu ze třetích zemí. Komise už má k tomu podepsanou obchodní dohodu EU-MERCOSUR, která má umožnit zvýšení dovozů potravin z jižní Ameriky. Potravin, které jsou vyráběny za cenu vypalování milionů hektarů tropického pralesa. Potravin, k jejichž výrobě jsou používány násobně větší množství postřiků a stimulačních látek, jako anabolických steroidů nebo růstového hormonu, jejichž používání je v EU zakázáno.

Zpracoval Rudolf Hruboň