Aktivistky Aziza Sayah a Nadia Remadna; Reprofoto: televize France 2

Aktivistky Aziza Sayah a Nadia Remadna; Reprofoto: televize France 2

Zahraniční

EVROPA: Případ mizejících žen

Aziza Sayah a Nadia Remadna jsou aktivistky z francouzské skupiny “Brigáda matek” bojující za práva žen, které se skrytými kamerami navštívily kavárnu na předměstí Paříže a setkaly se tam s překvapením a nepřátelstvím všech mužů. Uvádí to ve svém článku Gatestone Institut (viz ZDE).

Diskriminace žen v muslimských předměstích Paříže

Podle záběrů natočených skrytou kamerou nedávno vysílaných televizí France 2 aktivistkám v kavárně jeden z mužů řekl: “Nejlepší by pro vás bylo počkat venku. Zde jsou samí muži… V této kavárně nejsou ženy vítány.” Jiný muž jim řekl: “V této kavárně nesedáváme společně, jsme v Sevranu, ne v Paříži. Tady je jiná mentalita, je to jako doma.”

Strach z útoků muslimských mužů

Na předměstí Lyonu reportérka televizního kanálu France 2 Caroline Sinz hovořila s mladou ženou, která jí řekla, že se prostě bojí jít ven a aby se vyhnula útokům muslimských mužů ve své čtvrti, obléká se do volných, plandavých šatů a chodí bez make-upu. Podle slov Caroline Sinz se zdá, že ženy “byly z kaváren a ulic doslova a do písmene vymazány”. Caroline Sinz dále vysvětluje, že ženy v těchto oblastech dříve proti statusu quo protestovaly, ale teď se bojí…

“Bojí se, protože v mnoha městech otevřeně promluvily, ale byly uráženy a napadány… “Takže si teď dávají pozor na to, co říkají a raději mlčí, aby se vyhnuly vyhrůžkám a nebyly pod nátlakem.”

Francouzský stát situaci zlehčuje

Axelle Lemaire, francouzská ministryně pro digitální záležitosti, a první vládní úřednice, která komentovala záběry natočené skrytou kamerou, uvedla, že v dokumentu je zaznamenán “neakceptovatelný” a “nelegální” případ “diskriminace žen”. Nicméně, sama rychle dodala, že to nesouvisí s náboženstvím a dodala, že francouzská muslimská komunita by kvůli tomu neměla být obviňována.

No-Go zóny existují ve Francii již roky

Již zesnulá Samira Bellil, autorka knihy “V pekle skupinových znásilnění” vydané v roce 2002, popsala svůj život dospívající dívky v pozdních osmdesátých letech na předměstí – jak již naznačuje název její knihy – jako čisté peklo. V rozhovoru pro časopis Time v roce 2002 řekla: “Od okamžiku, kdy dívka vyjde ven, si chlapci myslí, že mají právo se jí pošklebovat a chovat se k ní podle svého. V extrémních případech to vede k násilí a agresi.” Samira Bellil byla opakovaně znásilněna mladými muslimy, kteří ji znali a zaměřili se na ni, protože podle nich “každá dívka v sousedství, která kouří, používá make-up a nosí atraktivní oblečení, je děvka”. Tehdy časopis dále napsal:

“Policie se hrozí toho, že by tyto oblasti měla hlídat. Bojí se násilí. Výsledkem je, že slušnost a pořádek v mnoha předměstích upadly a skupiny mladých mužů mají za to, že mohou na ženy útočit beztrestně…”

Islamizace Francie

Islamizace Francie je v posledních pěti letech podněcovaná a posilovaná velkými investicemi z Kataru – především do mešit. Tyto investice se v současnosti odhadují na 22 miliard dolarů. Investicemi do mešit Katar zjevně šíří wahhábismus / salafismus – zvláště radikální formu islámu – po celém světě.

-rh-