Demonstrace proti islámu; Foto: Wouter Engler / Wikimedia Commons

Demonstrace proti islámu; Foto: Wouter Engler / Wikimedia Commons

Společnost

EVROPA: Kritika islámu je trestná

Čím dále tím více evropských vlád dává svým občanům jasně najevo, že kritika evropské migrační politiky a migrantů je pod hrozbou trestu zakázána a může vést k zatčení, stíhání a dokonce i k odsouzení. Píše se to v článku Gatestone Institutu (viz ZDE).

Praktiky policejního státu

Ačkoliv tyto praktiky představují chování policejního státu, evropským vládám to stále nestačí. Jdou ještě dále a snaží se zajistit, aby nebylo možné kritizovat ani islám. Např. Finsko zavedlo v poslední době po vzoru orgánů EU sankce proti těm, kdo kritizují islám. Po občanech je vyžadováno, aby rozlišovali mezi naprosto smyšlenými pojmy “islám” a “radikální islám”. Jinak mohou být stíháni a dostat pokutu za “hanobení a urážku stoupenců islámské víry”.

Obavy z hrozeb islámu jsou oprávněné

Je znepokojující, že západní vlády jsou tak horlivé při podnikání rázných opatření proti čemukoliv, co byť jen vzdáleně připomíná to, co je chybně označováno jako “islamofobie”, což je výraz pro iracionální strach z islámu. S ohledem na násilí, kterého jsme čím dále tím častěji svědky, pro ty obyvatele Západu, kteří studují islám a poslouchají to, co říkají nejvlivnější islámští učenci, existuje v islámu nemálo věcí, u kterých by bylo neracionální nemít z nich obavy.

Dobrovolná likvidace svobody

Stíhání a sankcionování lidí kritizujících islám je v Evropě stále běžnější. Toto se dříve dělo jen v muslimských zemích řízených oficiálně právem šaría, jako jsou Saúdská Arábie a Pákistán, v nichž je zakázáno urážet islám. Je znepokojující, že evropské soudy a jiné státní orgány začaly čerpat podněty z islámského práva. Evropští soudci a politici si již podle všeho nadále nejsou schopni vážit úžasné svobody, která bývala na našem kontinentu standardem a kterou se rozhodli dobrovolně zlikvidovat.

Redakčně upravil Rudolf Hruboň