Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Domácí

EET má mezi lidmi vyšší podporu

V první polovině minulého roku bylo pro zavedení elektronické evidence tržeb 60 procent lidí. Teď nemá s EET problém 68 procent Čechů. Uvádí to článek na serveru TN.Nova.cz (viz ZDE).

EET jako správné opatření

Zavedení elektronické evidence tržeb vnímá skoro 70 procent lidí jako správné opatření. Podle posledního průzkumu agentury STEM má EET stále vyšší podporu mezi staršími lidmi, kladné hodnocení má až mezi 76 procenty z nich. V nejmladší skupině je pak podíl příznivých hodnocení 59 procent.

Lidé si žádají účtenky

Více než dvě třetiny dotázaných dalo za pravdu ministerstvu financí. Myslí si, že loterie přispívá k častějšímu vyžadování účtenek od prodejců. Doklad při placení běžných nákupů si bere skoro 60 procent Čechů. Meziročně to je o šest procent víc.

Pravice a Piráti protestují

Proti zavedení elektronické evidenci tržeb ovšem dlouhodobě vystupují některé politické strany, jako jsou například občanští demokraté, lidovci nebo Piráti. Nabízí se otázka, zda se tito odpůrci zastávají daňových podvodníků a nebo protestují programově proti všemu, co souvisí s vládou hnutí ANO.

-rh-