Ilustrační foto: pixabay.com

Ilustrační foto: pixabay.com

Magazín

ZVÍŘATA: Donald Trump podepsal zákon o zákazu konzumace psího a kočičího masa v USA

Čtvrtek minulý týden byl průlomovým dnem v boji ochránců zvířat v USA. Na základě jejich návrhu podepsal prezident Trump zákon, který od nynějška zakazuje ve Spojených státech konzumaci psího a kočičího masa. Dosud to bylo legální ve 44 státech USA. Píše o tom ve svém článku zpravodajský server WRDW.com (viz ZDE).

Přelomové vítězství ochránců zvířat

“Je to zásadní vítězství pro zvířata, které zakazuje spotřebu dvou celých druhů, a současně činí Ameriku vůdčí silou v ukončení této brutální praxe po celém světě. Když jsme v minulosti začali s naším bojem, všechno, co jsme kdy chtěli udělat, bylo změnit život a ukončit utrpení těchto zvířat, která jsou jako naše děti, naše rodina, ” uvedl Marc Ching z americké organizace ochránců zvířat AHWF.

Zákaz také obchodu s psy a kočkami pro konzumaci

Zákon definuje nejen konzumaci, ale také obchod se psy a kočkami jako federální přestupek. Tato praxe již byla Americe obecně neobvyklá, ale přesto byla v nedávné době odhalena řada případů na Havaji, v Pensylvánii, v Jižní Karolíně a v New Yorku. Mnoho z těchto psů a koček byli nalezenci, jiní byli zcizeni jako domácí mazlíčci z rodin. Zatímco zákaz konzumace psů a koček se vztahuje pouze na praxi v rámci Spojených států, bude takto posíleno také postavení aktivistů bojujících proti obchodování se psím a kočičím masem po celém světě.

Rudolf Hruboň