Dominik Feri na předvolební akci teplické TOP09; Foto: DF2015Teplice / Wikimedia Commons

Dominik Feri na předvolební akci teplické TOP09; Foto: DF2015Teplice / Wikimedia Commons

Domácí

DOMINIK FERI (TOP09) čelí sexuálnímu skandálu. Měl znásilnit několik žen

Poslanec TOP 09 Dominik Feri čelí nařčení, že v minulosti na domácích večírcích nutil ženy k sexu, i když to odmítly. „Měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu,” popisuje jedna z nich. Svědectví znásilněných dívek přinesl ve svém článku server Deník N (viz ZDE).

Šlo prý o “nevhodné chování”

Feri obvinění ze sexuálního násilí odmítl, omluvil se ale za nevhodné chování. „Lživá nařčení ze sexuálního násilí, která se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám,” uvedl Feri. Napsal také, že jako politik musí počítat s osobními útoky a bohužel také s vedením kampaně, které není vždy fér. „Nicméně já osobně jsem kampaň vedl vždy čestně a nehodlám na tom nic měnit,” tvrdí. Deník N v úterý přišel se svědectvím několika žen, které měl podle jejich slov Feri sexuálně zneužít. Jde o případy z let 2015 až 2020.

Sexuální predátor

„Vzal noční stolek a zatarasil jím dveře, abych nemohla z pokoje odejít. Opakovala jsem, že s ním sex mít nechci, a žádala ho, ať v nátlaku a fyzickém dobývání přestane. Utrhl se na mě, ať prý držím hubu a už nic neříkám, a pak se na mě vrhnul a měl se mnou sex navzdory opakovanému nesouhlasu. Zůstala jsem jako opařená a nedokázala se ani pohnout, byla jsem paralyzovaná,“ popsala jedna z nich.

Druhou měl prý zneužít v koupelně, kterou také zatarasil. „Vlezl ke mně do sprchy a začal se nevybíravě dožadovat sexu. Tlačil na mě. Prostor byl malý a prakticky jsem nemohla odejít, protože mi zatarasil cestu. Neměla jsem jak z té sprchy odejít. Pořád mi opakoval, že to bude jenom trochu, že to bude jen chvíli, a moje odmítání ho vůbec nezajímalo,” svěřila se. Nakonec to proti mé vůli a navzdory tomu, že jsem několikrát jasně řekla ne, udělal. Nepřála jsem si s ním mít sex, a on to udělal,“ dodala.

“Nyní žiji jinak”, tvrdí Feri

Politik ve svém psaném prohlášení obecně odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí, nevhodné chování ale přiznal. Není pro mě většího pocitu potupy a osobního selhání než se ohlédnout zpět na situace, kdy jsem se zachoval nevhodně, nepatřičně či negentlemansky. Všechna taková selhání mě mrzí a hluboce a upřímně se za ně omlouvám. Třebaže jsem se z chyb poučil, nelze nic odbýt jenom tím, že jsem byl zkrátka mladý a nyní žiji jinak,” tvrdí ve svém prohlášení Feri. Napsal dále, že je připraven v budoucnu o této problematice mluvit a využít všech svých možností a sil, aby dostala takovou pozornost, jakou si zaslouží. „Ušel jsem kus cesty a snažil se své nedostatky překonat. Věřím, že jsem se vydal správným směrem,” snaží se dnes přesvědčit Feri veřejnost.

Feri složil mandát a nebude kandidovat ve volbách

V podvečer Dominik Feri pod tíhou skandálu a nátlaku jeho spolustraníků složil poslanecký mandát a oznámil, že nadále nebude kandidovat v říjnových parlamentních volbách. Oficiálně své rozhodnutí zdůvodnil takto: “Vždy jsem si přál politiku jinou, založenou na osobní odpovědnosti. Nyní chci jít sám příkladem. Rezignuji na mandát poslance a nebudu se účastnit podzimních voleb. Nechci, aby lživé a manipulativní články v médiích poškozovaly mé nejbližší okolí ani mé kolegy. Bránit se proti nim budu soudní cestou. Byla pro mě mimořádná čest sloužit a být vaším poslancem.”

Zpracoval Rudolf Hruboň