Foto: Thomayerova nemocnice

Foto: Thomayerova nemocnice

Domácí

DOBROČINNOST: Díky Nadaci Agrofert získala Thomayerova nemocnice unikátní přístroj

Thomayerova nemocnice díky finanční podpoře Nadace Agrofert získala unikátní ultrazvuk s elastografií značky Arietta 70. Jedná se o jediné zařízení tohoto typu v ČR a jeho součástí je i vysoce kvalitní endoskopická sonda. Nadace poskytla na pořízení přístroje částku 5 808 000,- Kč.

Zefektivnění a zjednodušení léčby

Nový ultrazvuk výrazně zefektivní a zjednoduší vyšetření širokého spektra onemocnění, a to zejména u trávicího traktu, onemocnění cév, štítné žlázy a srdce. Vyšetření bude také mnohem komfortnější a šetrnější pro samotné pacienty, a již bez nutnosti použití tzv. biopsie. Nový přístroj začal fungovat na Interní klinice 3. LF UK a TN.

Nadace Agrofert pomáhá zdravotnictví

Monika Babišová, členka správní rady Nadace Agrofert, při příležitosti zprovoznění přístroje uvedla: Každý rok se v nadaci snažíme podpořit alespoň jedno zdravotnické zařízení příspěvkem k nákupu vybavení, které pomáhá pacientům. Proto mne velmi těší, že letos můžeme spolupracovat právě s Thomayerovou nemocnicí, která patří k největším zdravotnickým zařízením v České republice a ročně obslouží desítky tisíc pacientů.“

Zdroj: Thomayerova nemocnice

Rudolf Hruboň