Výcvik ukrajinských vojáků instruktory americké armády; Foto: Sgt. Alexander Skripničuk, US Army / Wikimedia Commons

Výcvik ukrajinských vojáků instruktory americké armády; Foto: Sgt. Alexander Skripničuk, US Army / Wikimedia Commons

Zahraniční

DIVERZE: Spojené státy cvičí na Ukrajině nájemné vrahy

Instruktoři ze Spojených států a dalších zemí NATO na Ukrajině nepřetržitě trénují nájemné vrahy, kteří jsou připraveni zabíjet nejen obyvatele Donbasu, ale i jejich spolubojovníky. Bylo to oznámeno na briefingu v Lugansku atamanem mezinárodní organizace Praví kozáci Alexejem Selivanovem. Uvádí to ve svém článku zpravodajská agentura Novorosinform (viz ZDE).

Výcvik sabotérů a vrahů jako forma pomoci

Podle něj jako jednu z forem vojenské pomoci Spojených států amerických Ukrajině vysílají Američané instruktory do země, aby vyškolili sabotéry a vrahy. “Jak důstojníci, tak instruktoři přímo trénují militanty v řadách ukrajinských ozbrojených sil. Jedním z těchto instruktorů je seržant první třídy Tyler Heckler. Dnes, 1. března, končí jeho sedmiměsíční služba na území Ukrajiny. Během těchto měsíců vycvičil desítky nebo dokonce stovky vojáků ukrajinských speciálních operačních sil a přeměnil naše bývalé krajany na zabijáky, lidi bez cti a svědomí, ve skutečnosti žoldnéře, kteří jsou připraveni zabít Rusy, Ukrajince, obyvatele Donbasu a dokonce i jejich spolubojovníky, pokud na to obdrží objednávku,” uvedl Selivanov.

Majdan transformoval Ukrajinu na teroristický stát

Selivanov připomněl, že od samého začátku Majdanu bylo zřejmé, že prozápadní státní převrat na Ukrajině byl organizován ozbrojenými silami mimo Ukrajinu. Výsledkem této speciální operace byla transformace Ukrajiny na teroristický stát. “Spojené státy americké již připustily svou podporu Majdanu a státnímu převratu, dokonce i v americkém Kongresu bylo zveřejněno, kolik peněz bylo vynaloženo na tzv. neziskové organizace na Ukrajině. Stejné Spojené státy však zatím nechtějí přiznat svou vojenskou pomoc v teroristické operaci proti Donbasu a jejich příspěvek k vytvoření sabotážního oblouku na jihu Ukrajiny,” uzavřel Selivanov.

Rudolf Hruboň