Ilustrační foto: Ruská prezidentská tisková a informační kancelář / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: Ruská prezidentská tisková a informační kancelář / Wikimedia Commons

Magazín

SPORT: Mistrovství světa ve fotbale změnilo Rusko

V rozhovoru s Vladimírem Putinem prezident Mezinárodní fotbalové asociace (FIFA) Gianni Infantino uvedl, že Rusko uspořádalo v loňském roce nejlepší mistrovství světa. “Mistrovství světa změnilo Rusko trochu, ale především změnilo postoj světa k Rusku,” uvedl Infantino. Zaznělo to v pořadu německé rozhlasové stanice Deutschlandfunk.

Úspěch navzdory negativním předpovědím

Rusko dosáhlo úspěchu navzdory všem negativním předpovědím. Putin a Infantino také diskutovali o budoucím využití infrastruktury vybudované pro mistrovství světa. Během rozhovoru ruský prezident opět poděkoval Gianni Infantinovi za jeho podporu. “Nyní máme jiný úkol – efektivně využít toho, co bylo vybudováno pro mistrovství světa. A tady také spoléháme na vaši podporu,” dodal ruský prezident.

Budoucí využití vybudované infrastruktury

Pokud jde o budoucí využití stadionů, například v Kaliningradu náklady na údržbu činí 4 miliony eur ročně. Většina těchto výdajů zde i v dalších městech do roku 2023 nese federální vláda v Moskvě. Nyní však probíhá práce na vhodném podnikatelském plánu, řekl nedávno guvernér Kaliningradské oblasti. V Samaře vzniká přímo na stadionu sportovní park a koncertní síň. Jinde Ministerstvo kultury zvažuje uspořádání výstav, které by přilákaly návštěvníky.

Rudolf Hruboň