Ilustrační foto: DFID - UK Department for International Development / Wikimedia Commons

Ilustrační foto: DFID - UK Department for International Development / Wikimedia Commons

Zahraniční

DAILY MAIL: Británie dala Francii kvůli migrantům ultimátum

Francouzská vláda neuvidí ani penci slíbené pomoci, dokud nezastaví proud migrantů mířících na britské ostrovy přes Lamanšský kanál. Britským poslancům to v úterý sdělila tamní ministryně vnitra Priti Patelová, uvedl list Daily Mail (viz ZDE).

Rekord v počtu migrantů

Podle předběžných zpráv britských médií byl v pondělí překonán rekord, co se týče počtu migrantů, kteří se z Francie dostali do Británie přes moře. Stanice Sky News a bulvární deník Daily Mail hovoří o asi tisíci mužích, ženách a dětech. Předchozí rekord pochází z 21. srpna, kdy za jeden den připlulo k britským břehům 828 migrantů. Patelová se v pondělí večer setkala se svými konzervativními kolegy z řad poslanců, kterým řekla, že za neutichající vlnu přijíždějících migrantů do Británie mohou Francouzi.

Británie nechce poslat peníze

Spojené království má do Francie poslat 62,7 milionu eur (1,6 miliardy Kč) na posílení policejních hlídek. Podle deníku The Times je ministryně připravena pozastavit slíbené financování, pokud francouzská policie nezastaví alespoň tři ze čtyř lodí s migranty. Ještě jsme jim nedali z těch peněz ani penci a Francie se bude muset sebrat, jestli chce ty peníze vidět. Máme platit za výsledky a žádné výsledky jsme zatím neviděli. Ty peníze jsou podmíněné,” řekla Patelová poslancům.

Zpracoval Rudolf Hruboň