Miroslav Kalousek, Andrej Babiš; Foto: David Sedlecký, Martin Strachoň / Wikimedia Commons

Miroslav Kalousek, Andrej Babiš; Foto: David Sedlecký, Martin Strachoň / Wikimedia Commons

Domácí

ČT24: Kalousek neuspěl s žalobou proti Babišovi

Miroslav Kalousek neuspěl se svou žalobou na ochranu osobnosti na Andreje Babiše za jeho výroky na Kalouskovu osobu na zasedání Poslanecké sněmovny v červenci loňského roku. Okresní soud Praha-západ odmítl žalobu projednávat a odkázal Kalouska na Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny. Uvádí se to v článku na stránkách České televize (viz ZDE).

Kalousek byl hnán k odpovědnosti za jeho činy v minulosti

Babiš během červencového jednání sněmovny prohlásil, že Kalousek “zabil lidi přes padáky” a “rozkrádal ministerstvo obrany”. „V usnesení stojí, že se řízení zastavuje. Po právní moci tohoto usnesení bude věc postoupena Mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny. Soud tak dospěl k závěru, že není dána jeho pravomoc a zároveň je to věc pro Mandátový a imunitní výbor,“ informoval Kalouskův advokát Stanislav Balík, který potvrdil, že podá odvolání.

Babiš se omlouvat nehodlá

Za Babišova slova požaduje Kalousek omluvu. Během jednání ale padla i spojení jako „ožrala Kalousek“ nebo „zloděj zlodějský“. Ta však předmětem sporu nejsou. Babiš už dříve několikrát uvedl, že se Kalouskovi, kterého považuje za symbol korupce, omlouvat nebude.

-rh-