Jan Hamáček (ČSSD); Foto: Profil Jana Hamáčka na sociální síti

Jan Hamáček (ČSSD); Foto: Profil Jana Hamáčka na sociální síti

Domácí

ČSSD loni vykázala ztrátu téměř 31 milionů korun. Rok předtím byla v zisku

Sociální demokracie loni vykázala ztrátu 30,8 milionu korun. Plyne to z výkazu hospodaření, který strana poskytla Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí (ÚDHPSH) – viz ZDE.

Před rokem vykázali sociální demokraté ještě zisk 98,76 milionu korun po zdanění, což ale ovlivnil úspěch u Nejvyššího soudu ve sporu o dluh s dědici advokáta Zdeňka Altnera. V roce 2018 ČSSD hospodařila taky se ztrátou 39,8 milionu korun.

ČSSD měla v roce 2020 výnosy ve výši 112,5 milionu korun. Ze státního rozpočtu získala necelých 61,3 milionu korun na činnost strany, na činnost politického institutu pak 6,1 milionu korun. Na členských příspěvcích sociální demokraté vybrali bezmála 12 milionů korun, formou darů získali 12,2 milionu. Přes 20,6 milionu korun vydělali sociální demokraté pronajímáním nemovitostí.

Loňské náklady vyčíslila ČSSD na 143,3 milionu korun. Na mzdy dali loni sociální demokraté 37,5 milionu korun. Do kampaně před volbami do zastupitelstev krajů investovali 39,4 milionu korun, senátní kandidaturu podpořila ČSSD kampaní v hodnotě necelých 11,3 milionu korun.

Zpracoval Rudolf Hruboň