Reprofoto: Česká televize

Reprofoto: Česká televize

Domácí

MANIPULACE: Česká televize o Vánocích propagovala dětem krvavý muslimský svátek

27. prosince na dětské kanále Déčko odvysílala Česká televize pořad “Dobrodružství na svátek Íd al-adhá”, který propagoval tento krvavý muslimský svátek, při kterém tečou po ulicích potoky krve zvířat poražených tzv. halal metodou. O tom se ale dětským divákům televize nezmínila.

Svátek Íd al-adhá

Svátek Íd al-adhá (Svátek oběti, Svátek obětování či Velký svátek) je náboženský svátek, který slaví muslimové a drúzové. Probíhá formou oběti coby připomínky na Ibrahímovu oběť berana Bohu. Při svátku se lidé modlí k Bohu a obětují různá zvířata, nejčastěji ovce nebo kozy. Slaví se v den stanovený náboženskými pravidly. V loňském roce připadl svátek na 21. srpna, letos to bude 11. srpna.

Krvavá lázeň pro zvířata

Svátek byl dětem prezentován zcela nevinně: “Já mám fajn sako a já fajn hidžáb,.., tak zakřič Eid Mubarak na všechny které znáš, bez pozdravu nové kamarády nezískáš,” zpívaly postavičky Peg + Prasátko v pořadu Kouzelná Školka České televize v kanále Déčko dne 27.12.2018. Pohádka propagovala právě tento islámský svátek. Muslimové mají při něm údajně rozdávat oříšky a masové kuličky. O halal porážkách a ulicích plných krve se snad i naštěstí postavičky nezmínily.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň