Ředitel České televize Petr Dvořák; Foto: SimcaCZE / Wikimedia Commons

Ředitel České televize Petr Dvořák; Foto: SimcaCZE / Wikimedia Commons

Domácí

ČESKÁ TELEVIZE: Manažeři inkasovali vloni přes 46 milionů korun

Patnáct vrcholných manažerů České televize si v roce 2019 na mzdách a odměnách inkasovalo přes 46 milionů korun. V průměru tak na jednoho manažera veřejnoprávní televize vychází částka přesahující 3 milionu korun. Uvádí se to v článku na serveru Hlídací pes (viz ZDE).

Konkrétní údaje ČT odmítá sdělit

Kdo přesně kolik vydělal, však Česká televize odmítá sdělit. Kromě Víta Koláře, ředitele korporátních vztahů a komunikace, a Denisy Kollárové, ředitelky marketingu a nových médií, žádný z ostatních členů managementu ČT nesouhlasil se zveřejněním své mzdy a odměn, jež získávají od České televize z veřejných prostředků. Za oba jmenovitě zmíněné manažery ale ČT rozhodla, že před zveřejněním údajů má údajně přednost jejich právo na soukromí.

Pro ředitele i pět milionů

Mzdy manažerů České televize se skládají ze dvou složek – pevné, která tvoří 70 procent základní mzdy, a pohyblivé složky – dosahující 30 procent. Ještě výrazněji je ohodnocen generální ředitel České televize Petr Dvořák. Jeho standardní měsíční hrubá mzda dosahuje 242 tisíc korun. O jeho odměně za rok 2019 bude Rada ČT rozhodovat v červnu 2020. Za rok 2018 mu ji přiznala v maximální možné výši 2,42 milionu korun (viz ZDE). Nekrácenou odměnu v maximální možné míře Rada ČT Dvořákovi přiznávala i v předchozích letech.

Ředitelem bývalý komunista

Petr Dvořák, bývalý komunista a ředitel TV Nova, šéfuje České televizi již od roku 2011. Jde na ruku politikům zejména z tzv. “pražské kavárny”, kteří chrání jeho netransparentní hospodaření s téměř 7 miliardami korun, vybíraných každoročně z koncesionářských poplatků a kteří při jakékoliv snaze o prověření hospodaření ČT ihned označují tyto snahy za údajné “ohrožení demokracie”.

ČT neplní standardy veřejnoprávního média

Česká televize nenaplňuje dlouhodobě její status veřejnoprávního média, jako nezávislého informátora. Ve zpravodajství dostávají prostor představitelé menšinových politických směrů a názorů, kteří si veřejnoprávní instituci pletou se soukromou aktivistickou televizí, ale za peníze koncesionářů, tzn. většiny domácností v ČR. Zpravodajství je vše jen ne objektivní, když nás redaktoři ČT chtějí namísto pokorného informování poučovat o tom, jak máme žít a co si máme myslet. Jaký rozdíl v porovnání např. s jedním z nejlepších veřejnoprávních médií na světě, britskou BBC.

Rudolf Hruboň