Robert Georgiev; Reprofoto: seznamzpravy.cz

Robert Georgiev; Reprofoto: seznamzpravy.cz

Domácí

ODHALENÍ: Česká pošta vytvořila nové manažerské místo. Za 160 tisíc korun měsíčně

Státní podnik Česká pošta vytvořil novou manažerskou pozici “Ředitele vnějších a vnitřních vztahů”. Do pozice byl dosazen člen ČSSD Robert Georgiev nechvalně známý působením v managementu středočeských nemocnic v době působení hejtmana Davida Ratha (také ČSSD). Píše o tom ve svém článku server Seznam Zprávy (viz ZDE).

Pracoval v korupčním prostředí kolem Davida Ratha

Robert Georgiev největší profesní kariéru udělal v éře středočeského hejtmana Davida Ratha z ČSSD. Byl jeho poslaneckým asistentem, vysokým úředníkem krajského úřadu – a také šéfem představenstva krajských nemocnic. A v to době, kdy policisté podrobně zmapovali několik uplacených zakázek. Rath za ně nepravomocně dostal osm a půl roku vězení.

Georgiev byl od března roku 2011 až do července 2013 předsedou představenstva všech krajských nemocnic – akciových společností. Tedy byl fakticky zodpovědný za to, jaké mají ekonomické výsledky a jestli utrácejí průhledně. Pět zakázek z této doby je přitom součástí obžaloby proti exhejtmanovi Davidu Rathovi, jeho spolupracovníkům Kateřině a Petrovi Kottovým a zástupcům zdravotnických firem.

Politická nominace ČSSD?

“Nebudu řešit žádné zakázky,” řekl Georgiev o novém angažmá na poště. „Prošel jsem konkurzem,“ upozornil dále. A odmítl, že by za jeho nástupem na poštu stála politická nominace. Česká pošta totiž spadá pod Ministerstvo vnitra vedené ministrem Janem Hamáčkem z ČSSD. Česká pošta platy svých manažerů sice nezveřejňuje, ale podle nepotvrzených informací mají ředitelé úseků plat přesahující 160 tisíc korun měsíčně plus služební automobil.

Rudolf Hruboň