Miroslav Kalousek a Andrej Babiš ml.; Foto: profil M. Kalouska na sociální síti

Miroslav Kalousek a Andrej Babiš ml.; Foto: profil M. Kalouska na sociální síti

Domácí

ČEŠI, JSTE GENETICKÝ ODPAD, prohlásil Babiš mladší

Samé nadávky a vulgarity i na někdejší „přátele“. Tak poslední dny vypadá Twitterový účet premiérova syna. Má přeci jenom Andrej Babiš mladší psychické problémy? Mnoho uživatelů o něj má strach a chce po jeho okolí odpovědi.

Mám vás v p*či

„Hej Češi, prosím, koukněte na můj profil. Mám vás v p*či,“ stojí v jednom z posledních tweetů Babiše mladšího. Dále označil Čechy za genetický odpad. Zmocnili se snad jeho profilu hackeři?

Jste genetický odpad

Nebo přeci jenom s jeho psychickým zdravím není vše v pořádku, přestože Džamila Stehlíková tvrdí, že je zdravý?

Kromě nadávek Babiš mladší aktivně vystupuje třeba proti očkování a nebo se zasazuje za zákaz působení ruské pravoslavné církve ve Švýcarsku.

Kalousek se k němu nezná

Uživatelé sociálních sítí nyní ve svých příspěvcích píší na profily Miroslava Kalouska i Pavla Novotného a ptají se, zda nevědí, co se s Babišem mladším děje. Právě tito politici podporovali Babiše mladšího v jeho předvolebním tažení proti svému otci. Nyní se ale o jeho osud očividně příliš nezajímají. „Jednou mě pozval na pivo a já to pozvání s potěšením přijal. To bylo jedenkrát v životě, kdy jsem pana Babiše ml. viděl. Žádné informace nemám,“ tvrdí nyní Kalousek.

Novotný není jeho “mluvčí”

„Junior je hodný kluk a nemá to jednoduchý. Doufám, že bude zase dobře… To opakuju pořád dokola k aktuální situaci a více ode mě nemá smysl čekat,“ napsal zase Pavel Novotný a v dalším tweetu dodal, že prý není Babišův mluvčí.

Babišovy posudky

V září Babiš mladší získal posudky od znalců, že je z psychiatrického hlediska zcela v pořádku. Tyto posudky vypracovali zmiňovaná Džamila Stehlíková a vedoucí katedry pedagogiky a aplikovaných disciplín na Univerzitě J. E. Purkyně (UJEP) Slavomil Fischer. S těmito posudky Babiš mladší konfrontoval svého otce v Ústí nad Labem během slavnostního zahájení předvolební kampaně hnutí ANO. Premiér i po tomto incidentu trval na tom, že jeho syn není psychicky v pořádku. Dále prohlásil, že ho zneužívají jeho političtí odpůrci. Babiš mladší přijel do Česka, aby mimo jiné vypovídal v kauze Čapí hnízdo i svého údajného zavlečení na Krym. V zářijovém rozhovoru pro Deník N prohlásil, že dostává peníze od šéfredaktora kontroverzního portálu FORUM 24 Pavla Šafra, prý coby honorář za připravovanou knihu (viz ZDE).

Zpracoval Rudolf Hruboň