Jan Bartošek, Marian Jurečka a Marek Výborný (KDU-ČSL/SPOLU); Foto: Profil M. Výborného na sociální síti

Jan Bartošek, Marian Jurečka a Marek Výborný (KDU-ČSL/SPOLU); Foto: Profil M. Výborného na sociální síti

Domácí

BUDOUCÍ VLÁDA SI NEVÍ RADY s koronavirem, přiznal Výborný

Plánovaná budoucí vláda pětikoalice Spolu/PirStan si neví rady s koronavirem, přiznal v rozhovoru pro televizi CNN Prima News předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

Zklamání Vojtěcha

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dostal stanovisko tzv. AntiCovid týmu opozice, který má vládě pomoct v boji proti koronaviru. Dosavadní šéf resortu zdravotnictví je ale z doporučení tohoto týmu pro nedostatek aplikovatelných kroků zklamaný. S ohledem na některé rady ale bude na vládě jednat o zrušení možnosti antigenního testování a samotestů. „Obdržel jsem stanovisko AntiCovid týmu. Popravdě mě zklamalo. Říkají hlavně to, co dělat nemáme. V doporučení, co naopak dělat máme, nevidím žádné nové, konkrétní kroky, které bychom aktuálně už nedělali,“ napsal Vojtěch na Twitteru.

Výborný přiznal bezradnost

AntiCovid tým, který sestavila koalice SPOLU na pomoc současné vládě v boji proti koronaviru, nechce zvolit rakouský model. Souhlasí ale se zrušením samotestů a antigenních testů, pokud je pro PCR dostatečná kapacita, zmínil Vojtěch stanovisko skupiny. V reakci na Vojtěchova slova uvedl Marek Výborný (KDU-ČSL/SPOLU), že nastupující vládní koalice nemá žádný “zázračný” recept na řešení současné epidemické krize. To je v ostrém kontrastu s vyjádřeními politiků bývalé opozice a budoucí vládní koalice, kteří po celou dobu koronavirové krize vládu ostře kritizovali za to, že údajně epidemii nezvládala a tvrdili, že mají na zkrocení epidemie účinné recepty.

Zpracoval Rudolf Hruboň