DAILY MAIL: Britská policie zavádí muslimské uniformy pro ženy

Zahraniční

DAILY MAIL: Britská policie zavádí muslimské uniformy pro ženy

Britská policie vytvořila pro muslimské ženy méně odhalující uniformu, která je „určena k tomu, aby nevykazovala ženskou podobu“, jak píše ve svém článku britský list Daily Mail (viz ZDE).

Zapojení etnických menšin

Britská policie doufá, že se jí tímto krokem podaří posílit podíl policistů etnických menšin ve svých řadách. Mnohé oddíly již umožňují ženským důstojníkům nosit hidžáb nebo šátek, ale nová uniforma se považuje za první ve Velké Británii.

Uniformu navrhl muslim

„Uniforma byla navržena našim oděvním manažerem ve spolupráci s muslimským důstojníkem“, prohlásila asistentka hlavního důstojníka britské policie Angela Williamsová. „Doufám, že tato uniforma povzbudí lidi z nedostatečně zastoupených etnických skupin, aby zvážili kariéru v policejním sboru, pokud byli předtím odrazováni uniformou“, dodala Williamsová.

Podíl menšin v britské policii stoupá

Britská policie byla kritizována, že nedostatečně rychle nabírá do svých řad zájemce z řad etnických a jiných (LGBT) menšin.  Procento žen, zdravotně postižených nebo policistů z lesbické, homosexuální, bisexuální nebo transsexuální komunity včetně policistů z etnických menšin se zvýšilo z 5% v roce 2015 pouze na 5,6% v tomto roce.

Rudolf Hruboň