Roman Šmucler (TOP09); Foto: 	Luděk Kovář / Wikimedia Commons

Roman Šmucler (TOP09); Foto: Luděk Kovář / Wikimedia Commons

Domácí

BIZÁR: Zubař Roman Šmucler (TOP09) pracuje pro Američany jako lékařský poradce

Kontroverzní lékař Roman Šmucler (TOP09), který nedávno sklidil vlnu kritiky za jeho výroky zlehčující epidemii koronaviru, se na svém profilu na sociální síti pochlubil tím, že pracuje jako lékařský poradce / konzultant pro americkou ambasádu v Praze.

Zubař epidemiologem?

Šmucler je původním povoláním zubní lékař. Široké veřejnosti je však spíše znám z jeho působení v televizi Nova, kde byl kdysi protagonistou pořadu “Tabu”. To mu však nevadí v tom, aby se rádoby odborně vyjadřoval k tématu koronavirové krize, jejíž závažnost dlouhodobě zlehčuje a kritizuje, často neomaleně, vládní opatření pro potlačení epidemie. Díky tomu se od jeho výroků distancovalo i vedení strany TOP09, jejímž je členem. Kritizoval ho jak Miroslav Kalousek, tak současná předsedkyně Markéta Pekarová-Adamová.

Radí americkým diplomatům

V souvislosti s kritikou jeho neodborných vyjádření veřejností měl nyní Šmucler potřebu se pochlubit tím, kdo jeho rady využívá, na svém profilu na sociální síti, kde uvedl:

“V souvislosti s COVIDem jsem vyslechl občas narážky na moji odbornost, třeba: Nechcete radit USA? Popravdě, pracuji pro ně roky a budu rád pracovat dál a nejenom pro USA.”

V souvislosti s covidem jsem vyslechl občas narážky na moji odbornost, třeba:"Nechcete radit USA?"Popravdě, pracuji pro ně roky a budu rád pracovat dál a nejenom pro USA. 🙂

Zveřejnil(a) Roman Šmucler dne Pondělí 16. listopadu 2020

Zpracoval Rudolf Hruboň