Kateřina Bursíková Jacques; Foto: che / Wikimedia Commons

Kateřina Bursíková Jacques; Foto: che / Wikimedia Commons

Domácí

BIZÁR: Za TOP09 a STAN kandiduje do eurovoleb i “Biomasa”

S blížícími se volbami do Evropského parlamentu jsme konfrontováni s více či méně bizardními kandidáty a stranami, za které kandidují. Jak bylo oznámeno své štěstí zkusí i politická mrtvola Kateřina Bursíková Jacques, známá spíše jako “Biomasa”.

Kontroverzní politická kariéra

Kateřina Jacques se “zapsala” do povědomí české veřejnosti svým kontroverzním působením v politice. Nejdříve vstoupila v roce 2005 do strany Zelených, kterou vedl od následujícího roku její budoucí manžel Martin Bursík. Díky tomu se dostala na druhé místo kandidátky pro sněmovní volby. V roce 2008 byla dokonce zvolena místopředsedkyní strany. Po debaklu Strany zelených ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2009 (strana získala jen 2,06 % hlasů) byl nucen její partner Martin Bursík rezignovat na vedení strany, což znamenalo ústup ze slávy i pro Kateřinu Jacques. V roce 2013 tedy mění Jacques stranické barvy a vstupuje pro změnu do Liberálně ekologické strany.

Doktorka filozofie nevěděla co je biomasa

Kateřina Jacques se pyšní titulem PhDr. (doktorka filozofie), ale přesto se zesměšnila před celým národem v televizním pořadu Jana Krause “Uvolněte se, prosím”, když nedokázala vysvětlit, co je to biomasa:

Biomasa je souhrn látek tvořících těla všech organismů, jak rostlin, bakterií, sinic a hub, tak i živočichů. Tímto pojmem často označujeme rostlinnou biomasu využitelnou pro energetické účely. Energie biomasy má svůj prapůvod ve slunečním záření a fotosyntéze, a proto se jedná o obnovitelný zdroj energie.

Zdroj: Wikipedia.org

Rudolf Hruboň