Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Martin Jurečka jako komiksoví hrdinové; Foto: profil ODS na sociální síti

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala a Martin Jurečka jako komiksoví hrdinové; Foto: profil ODS na sociální síti

Domácí

BIZÁR: Šéfové ODS, lidovců a TOP09 si hrají na Avengers. Jenže si vybrali mrtvé postavy

Občanští demokraté v pátek na svém profilu na sociální síti zveřejnili obrázek, který znázorňuje šéfy stran nedávno ohlášené koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v kostýmech komiksových hrdinů ze série Avengers. Dvě ze tří vybraných postav ale v posledním díle zemřely.

Zachránci národa

„Společně odrazíme síly zla a zajistíme spravedlivou a rozumnou vládu!“ stojí u obrázku, na kterém pózují předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, šéf ODS Petr Fiala a předseda lidovců Marian Jurečka před sochou T. G. Masaryka v Praze na Hradčanském náměstí. Jedná se o fotografii pořízenou v úterý ve chvíli, kdy lídři stran oznamovali vznik koalice do sněmovních voleb v roce 2021. Je upravená tak, že Pekarová v ní vystupuje jako Black Widow, Fiala jako Doctor Strange a Jurečka jako Iron Man.

Společně odrazíme síly zla a zajistíme spravedlivou a rozumnou vládu! ?‍♂️

Zveřejnil(a) ODS – Občanská demokratická strana dne Pátek 30. října 2020

Přežije jen Fiala?

Ironií přitom je, že postavy Black Widow a Iron Mana v posledním díle Endgame zemřou. Jediný ve hře tak zůstává Doctor Strange, kterým má být pro české voliče Petr Fiala. „Chceme dát lidem naději, že v této zemi nebude vládnout populismus, nebudou vládnout prázdné fráze a lži. Jsme připraveni dělat rozumnou politiku,“ komentoval v úterý vznik koalice Fiala. Reakce uživatelů sociálních sítí na nápad prezentovat lídry trojbloku jako komiksové superhrdiny jsou však zatím spíše vlažné.

Zpracoval Rudolf Hruboň